США перевіряють 100 суден, які могли порушувати нафтові санкції проти росії — Reuters

Міністерство фінансів США надіслало компаніям з управління суднами повідомлення про їхні кораблі, які підозрюють у порушенні санкцій Заходу щодо російської нафти. Відомство підозрює близько 30 компаній і перевіряє на причетність близько 100 танкерів.

Про це пише Reuters з посиланням на джерело, яке бачило документи.

За словами співрозмовника, деякі з суден, які зараз досліджуються, брали участь у вивантаженні російської нафти з тихоокеанського порту Козьміно, а інші завантажувалися в порту Приморськ у Фінській затоці.

Однією з компаній, яка отримала запит від Мінфіну США, була Beks Shipping, розташована в Туреччині, сказало джерело.

Запити, надіслані компаніям приблизно в 30 країнах, є найбільшим кроком у цьому контексті з боку США після того, як Вашингтон і його союзники запровадили ліміт цін, спрямований на обмеження доходів росії від нафти, пише видання.

Подібні запити на інформацію є звичайним кроком у розслідуванні санкцій. Вони призначені для збору деталей, зокрема інформації про компанії, які зафрахтували певні судна або купували нафту, яку перевозили.

У самому Мінфіні США відмовилися коментувати цю інформацію. «Хоча ми не підтверджуємо і не коментуємо розслідування чи правоохоронні дії, Міністерство фінансів зобов’язується забезпечити дотримання ліміту цін і скоротити ресурси росії для її війни проти України».

Нафтові санкції

ЄС погодився з грудня 2022 року застосувати нові санкції, пов’язані з обмеженням цін на російську сиру нафту й нафтопродукти. Цей рівень становить 60 доларів за барель. До цього рішення приєдналися країни «Великої сімки» (G7) та Австралія, а також Швейцарія.

Зрештою, через західні санкції постачання сирої нафти з росії у грудні впали до найнижчого рівня за 2022 рік. Також упродовж останніх трьох місяців 2022-го скорочувалися обсяги нафти, яка прямує до Китаю, Індії та Туреччини. Постачання нафти до згаданих країн почало рятувати росію після того, як цей енергоресурс припинили купувати в Європі.

Як у січні 2023 року повідомляв Bloomberg із посиланням на Гельсінський центр досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), росія щодня втрачає 172 мільйони доларів через ціновий ліміт на нафту, який ввели західні країни.

У лютому країни ЄС погодили встановити граничну ціну на нафтопродукти з росії. Обмеження становлять 100 доларів за барель для нафтопродуктів, які продаються з надбавкою до сирої нафти, як-от дизельне пальне, і 45 доларів за барель на продукти зі знижкою, наприклад, мазут.