Ринок ЄС має бути повністю закритим для російських нафти й газу — резолюція Європарламенту

У Європарламенті ухвалили резолюцію, яка закликає централізувати нагляд за дотриманням санкцій проти російського викопного палива. Для цього пропонують розробити спеціальний механізм моніторингу.

Про це йдеться у пресрелізі Європарламенту.

У документі зазначають, що попри санкції імпорт нафтопродуктів з російської нафти до Європейського Союзу з таких країн як Індія різко зріс. Як наслідок, це створило «чорні шляхи для кремлівської нафти в ЄС».

Крім того, росія надалі постачає західні компоненти через Китай, Туреччину, Об’єднані Арабські Емірати, Казахстан, Киргизстан і Сербію.

Також у тексті резолюції стверджується, що ЄС досі є одним із найбільших покупців російського викопного палива.

Європарламентарі висловили «глибоку стурбованість» через те, що торгівля підсанкційними товарами між ЄС та москвою триває.

Вони запропонували «посилити координацію щодо виконання санкцій проти експорту російської нафти, в належний спосіб закрити ринок ЄС для викопного палива російського походження та накласти санкції на всі великі російські нафтові компанії, "Газпромбанк", їхні дочірні компанії, їхні правління та керівництво».

У Європарламенті також закликали розширити санкції, заборонивши продаж російських алмазів. За словами парламентарів, ЄС має вивчити шляхи конфіскації заморожених російських активів, щоб потім використати їх для відновлення України.

Раніше повідомляли, що країни «Великої сімки» обговорять чотири плани щодо заборони російських алмазів на своїх ринках з 1 січня. Варіанти мали передбачати і легке саморегулювання, і жорсткі заходи щодо імпорту.

Санкції Європейського Союзу проти росії

Загалом ЄС погодив уже 11 пакетів санкцій проти рф. Останній ухвалили ще 23 червня. Він передбачає посилення боротьби з обходом уже введених санкцій, накладення обмежень на нових людей та нові компанії, а також санкції у сфері енергетики.