США проведуть перші переговори на високому рівні з «Талібаном». Говоритимуть про евакуацію людей із Афганістану
Делегація США проведе першу зустріч віч—на—віч на високому рівні з представниками «Талібану» після виведення своїх військових з Афганістану. Зустріч відбуватиметься протягом вихідних у Досі (Катар). За її підсумками Штати хочуть полегшити вивезення вразливих категорій людей з країни.
Про це пишуть Reuters та The Guardian.
До складу високопоставленої делегації США увійшли чиновники Державного департаменту, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та американської розвідки.
Однак, за даними Reuters, на переговорах не буде спеціального представника США Залмая Халілзада, який багато років відповідав за діалог США з талібами. З боку «Талібану» будуть присутні представники кабінету міністрів.
Зазначається, що США хочуть натиснути на талібів, щоб забезпечити безперервний безпечний проїзд своїх громадян та інших людей з Афганістану та звільнити викраденого громадянина США Марка Фреріха.
Також говоритимуть про зобов'язання талібів не дозволити Афганістану знову стати осередком «Аль-Каїди» чи інших терористичних груп. Хоч, як зазначає AP, представник «Талібану» Сухаїл Шахін вже заявив, що співпраці з Вашингтоном у боротьбі з терористами в Афганістані більше не буде. Навіть після останніх нападів угруповання ІДІЛ у країні, таліби наполягають, що впораються з ними самі.
За даними The Guardian, американська сторона планує порушити питання дотримання прав жінок в Афганістані, формування інклюзивного уряду та надання гуманітарним установам вільного доступу до територій у країні, що потребують допомоги.
Водночас у США зазначають, що ця зустріч не стосуватиметься питань визнання талібів чи надання їм легітимності.
Що сталося в Афганістані?
Після оголошення про виведення західних військ в Афганістані почалися активні воєнні дії. Вони зрештою призвели до захоплення влади бойовиками угруповання «Талібан» 15 серпня. А президент Афганістану Ашраф Гані виїхав із країни до Об'єднаних Арабських Еміратів, щоб уникнути кровопролиття.
Після захоплення влади талібами західні країни евакуювали своїх громадян та деяких афганців. За два тижні з Афганістану вивезли понад 120 тисяч людей, однак тисячі людей досі не можуть виїхати. Україна вивезла з Афганістану понад сім сотень людей на сімох евакуаційних рейсах, зокрема й громадян інших країн.