США та Росія внесли до Радбезу ООН дві протилежні резолюції щодо хімічної зброї у Сирії
Сполучені Штати та Росія внесли на розгляд Ради Безпеки ООН дві резолюції щодо хімічних атак у Сирії, які суперечать одна одній.
Сполучені Штати та Росія внесли на розгляд Ради Безпеки ООН дві резолюції щодо хімічних атак у Сирії, які суперечать одна одній.
Про це повідомляє DW.com.
Резолюції стосуються продовження роботи спільної слідчої комісії в складі співробітників ООН і Організації з заборони хімічної зброї (Joint Investigative Mechanism, JIM). Кожна з резолюцій пропонує продовжити мандат комісії, але на абсолютно різних умовах.
Так, в резолюції США висловлюється серйозна стурбованість результатами експертиз JIM, особливо останньою доповіддю від 26 жовтня. Вашингтон схвалює методи роботи комісії і пропонує продовжити її підтримку, продовживши мандат на два роки.
У свою чергу Росія критикує роботу JIM і готова продовжити її мандат тільки на шість місяців, пропонуючи комісії «переглянути свої попередні оцінки та висновки» і провести повторну експертизу на місці подій, а також включати в свої звіти матеріали сирійського уряду.
Генсека ООН Антоніу Гутерріша Москва закликає включати в комісію експертів з гранично різних географічних зон.
Рада Безпеки ООН обговорить остання доповідь JIM 7 листопада.
Наприкінці жовтня США подавали резолюцію щодо розслідування хіатак у Сирії, у тому числі Хан-Шейхуні. Росія ветувала її.
Нагадаємо, 4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газом.
Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання через імовірну хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власних заходів».
Також повідомлялося, що результати розтину жертв отруєння у сирійській провінції Ідліб підтвердили те, що проти них була використана хімічна зброя.
Дивіться також спецпроект Громадського: Обличчя сирійської війни.
Підписуйтесь на наш канал у Telegram