Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання через імовірну хімічну атаку мирних жителів в сирійській провінції Ідліб. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власні заходи».

Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання через імовірну хімічну атаку мирних жителів в сирійській провінції Ідліб. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власні заходи». 

Зауважується, що США, Велика Британія та Франція запропонували Раді Безпеки ООН ухвалити резолюцію про засудження використання хімічної зброї у Сирії.

Документ вимагає від сирійського уряду зробити все можливе для проведення міжнародного розслідування інциденту газової атаки у повстанському районі Ідліб.

У свою чергу, Росія виступила проти ухвалення цієї резолюції, заявивши, що «не бачить у цьому необхідності».

Представник Сирії заявив, що армія його країни «не має жодної хімічної зброї».

У свою чергу, представниця США Ніккі Гейлі заявила, що «у разі неспроможності Радбезу ООН виконувати свою обов’язки, Сполучені Штати будуть змушені вдатись до власних заходів». При цьому вона не уточнила, що про які саме заходи йдеться.

Нагадаємо, 4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газом.

На переконання повстанців, атаку здійснили урядові сили Башара Асада. Таке ж переконання висловив уряд Франції, який скликав з цього приводу засідання Ради Безпеки ООН.

США також звинуватили у газовій атаці на Ідліб уряд Башара Асада.

Пізніше повідомлялося, що у госпіталь в Ідлібі, де знаходились постраждалі від газової атаки, влучила ракета.

5 квітня Міністерство оборони Росії заявило, що сирійські урядові сили дійсно здійснили авіаудар по Ідлібу, але їх мішенню були цехи з виробництва хімічної зброї біля Хан-Шейхуна, що належали бойовикам Аль-Каїди. Таким чином удар спричинив витік хімікатів, через який загинули мирні мешканці міста.

Цього ж дня невстановлені військові літаки здійснили черговий авіаудар по Ідлібу.

Дивіться також спецпроект Громадського: Обличчя сирійської війни.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: