США висунули Росії умови щодо скорочення наступальних озброєнь

США вимагають від Росії, щоб нова угода про контроль над наступальними озброєннями базувалася на баченні саме американської сторони.

Про це держсекретар США Майкл Помпео заявив у телефонній розмові з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, повідомляє Державний департамент США.

«Держсекретар (Майкл Помпео — ред.) зазначив, що будь-які майбутні переговори щодо контролю над озброєнням повинні базуватися на баченні президента Трампа щодо тристоронньої угоди про контроль над озброєнням, яка охоплює, в тому числі, Росію та Китай», — йдеться у повідомленні.

У Держдепі також зазначили, що сторони під час обговорення наступних кроків у процесі Діалогу з питань стратегічної безпеки враховували обставини, пов'язані пандемією COVID-19. Крім того Лавров і Помпео обговорили звільнення з Росії затриманих там громадян США.

Нагадаємо, Сполучені Штати 2 серпня офіційно вийшли із договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Це був один із ключових договорів Холодної війни, який стримував загрозу ядерного конфлікту в світі. Угода між США та СРСР діяла понад 30 років.

Президент США Дональд Трамп висловив упевненість у підписанні нової ядерної угоди, але вже за участі не тільки РФ, а й Китаю.

Угоду про ліквідацію ракет середньої та малої дальності Радянський союз і Штати підписали 8 грудня 1987 року у ході зустрічі Михайла Горбачова та Рональда Рейгана у Вашингтоні. Ця угода вперше в історії дозволила ліквідувати цілий клас озброєнь. Сторони зобов'язалися знищити усі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої та малої дальності (з радіусом дії 500 до 5000 км), а також не виробляти, не випробовувати і не розгортати такі ракети в майбутньому. Усе для того, щоби запобігти можливій загрозі ядерної війни.