США працюють над можливістю визнання росії державою-спонсором тероризму без «небажаних наслідків» — Блінкен

Державний департамент США працює з Конгресом над законопроєктом, який передбачає альтернативну форму визнання росії державою—спонсором тероризму, щоб уникнути «небажаних наслідків».

Про це заявив держсекретар Ентоні Блінкен 4 грудня в інтерв’ю CNN.

«Ми постійно розглядаємо, яких заходів можемо вжити, щоби збільшити тиск. Зараз ми працюємо з Конгресом над законодавством, яке допоможе нам подолати певні проблеми, пов’язані з використанням статусу "держави-спонсора тероризму", що мали б деякі небажані наслідки», — сказав він.

Журналіст CNN, коли ставив Блінкену запитання, з посиланням на заяви Білого дому зазначив, що визнання рф державою-спонсором тероризму може мати такі «небажані наслідки», як-от затримку експорту продовольства.

Нагадаємо, що в липні Сенат США ухвалив резолюцію, яка закликає Державний департамент визнати росію країною-спонсором тероризму. Раніше подібний заклик передали у Палаті представників (нижня палата Конгресу).

Чому це важливо?

За даними Держдепартаменту, це означатиме, що США, можливо, доведеться розширити свої санкції набагато більше, ніж на певні сектори російської економіки. Поточні чотири держави-спонсори тероризму, визначені США, — Куба, Північна Корея, Іран та Сирія — торгують зі світом набагато менше, ніж росія.

Деякі експерти кажуть, що цей крок посилить тиск на кремль і зробить будь-які відносини з росією для американських громадян практично неможливими.

У Зеленського неодноразово заявляли, що Україна робить все для того, щоб рф якомога швидше опинилася у списку країн-спонсорів тероризму.

Що передувало?

Європейський парламент 23 листопада визнав росію державою-спонсором тероризму. Це рішення вже привітав президент Володимир Зеленський.

13 жовтня парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) схвалила резолюцію, у якій росію називають терористичним режимом.

Парламент Естонії також 18 жовтня схвалив заяву, у якій визнав російський режим терористичним і засудив анексію територій України. 16 листопада нижня палата парламенту Чехії ухвалила резолюцію, у якій назвала нинішній російський режим терористичним. 24 листопада Нідерланди визнали рф державою-спонсором тероризму.