США заявили країні-господарці G20, що росія не повинна брати участь у саміті

Білий дім приватно повідомив Індонезії, що росія не повинна бути допущеною до участі в саміті G20 у листопаді цього року. 29 квітня президент Індонезії оголосив, що путін прийняв запрошення взяти участь.

Про це повідомила прессекретарка Білого дому Джен Псакі, передає CNN.

Вона не сказала, чи візьме участь у саміті Джо Байден. Але зазначила, що його думка зрозуміла — росії там не повинно бути.

«Президент публічно висловив свою незгоду з участю президента путіна в G20», — сказала вона.

За словами речниці, у Білому домі розуміли, що Індонезія запросила путіна ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Проте в заяві, яка підтверджує згоду росії на запрошення, президент Індонезії Джоко Відодо сказав: «Індонезія хоче об'єднати G20. Не допускайте розколу. Світ і стабільність є ключем до відновлення та розвитку світової економіки».

Індонезія також направила запрошення президенту України Володимиру Зеленському. За словами Псакі, США привітали цей крок, але ще зарано говорити про те, як виглядатиме саміт.

«До нього ще шість місяців. Тому ми не знаємо, як передбачити, ми не можемо передбачити наразі, як це буде виглядати», — сказала вона.

Що передувало?

Після повномасштабного російського вторгнення президент США Джо Байден заявив, що росію потрібно виключити з «Великої двадцятки». Це також заявив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Проте Байден зазначив, що це рішення мають ухвалити власне члени G20. «Якщо цього не вдасться зробити, тоді нам слід запросити Україну на зустріч», — сказав він.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен навіть казала, що її країна не братиме участь у зустрічах країн «Великої двадцятки», якщо там будуть росіяни.

Як 25 квітня писало видання Bloomberg, хоча Індонезія відмовилася відкликати запрошення володимира путіна на саміт, США та інші західні країни почали закликати її запросити туди Україну.

Країна, що приймає саміт, має право запросити низку країн приєднатися до деяких аспектів саміту в ролі спостерігачів. Проте ці держави зазвичай не беруть участь в офіційних обговореннях.