Стадо слонів, яке понад рік подорожувало Китаєм, нарешті направляється додому. Ми досі не знаємо, навіщо вони мандрували
Стадо з 14 слонів, які вже майже 17 місяців мандрують Китаєм, нарешті вирушає додому. Слони подолали майже 700 кілометрів дороги, зробили кілька набігів на ферми, але жодного разу не постраждали й не напали на людей. Учені міркують, навіщо слонам потрібно було мандрувати через країну.
Про це пише BBC.
Так, за 17 місяців мандрівок слони пройшли через китайську провінцію Юньнань, досягши околиць великого міста Куньмін, а потім повернули назад. У неділю, 8 серпня, стадо перебувало за 200 кілометрів від своєї домівки. Вважається, що вони вирушили зі свого природного заповідника в автономній префектурі Сішуанбанна на півдні Китаю.
Раніше китайські ЗМІ, зокрема Global Times, повідомляли, що слони могли втекти із заказника на півдні Юньнаню, а помітили їх уперше 16 квітня вже цього року. Також раніше повідомлялося, що слонів було 15, проте нині зазначають лише про 14.
У ніч на неділю стадо слонів побачили під час того, як вони перепливали річку Юаньцзян. Схоже, всі вони у гарному фізичному стані та прямують додому.
Відколи слонів-мандрівників помітили, китайська влада стежила за ними й намагалася допомогти їм повернутися додому. Зокрема, тваринам ставили харчові приманки та блокпости, щоби скерувати їх у потрібному напрямку, де слони були б у безпеці.
Щоб стадо не нашкодило зайнятим людьми районам, використовували 18 безпілотників, за допомогою яких відвертали увагу тварин.
Попри те, що слони здійснили набіги по харчі на кілька ферм і магазинів, протягом усієї своєї подорожі ні тварини, ні люди не постраждали.
Чому слони вирішили покинути свій природний заповідник і вирушити так далеко, навіть коли одна слониха зі стада збиралася народити ㅡ точно невідомо. Час від часу тварин бачили біля околиць сіл та містечок у кількох районах. Їх також помітили під час купання в каналі.
Джошуа Плотнік, асистент кафедри психології слонів в університеті Нью-Йорка, вважає, що однією з причин може бути втручання людей у середовище існування слонів. Науковець зазначив, що це «майже напевне» пов'язано з потребою в ресурсах: їжі, воді та житлі.