15 слонів уже понад рік подорожують Китаєм. Вони пройшли більш як 500 кілометрів, але куди й чому йдуть — ніхто не знає

Слони-мандрівники з півдня Китаю вже другий місяць не дають спокою місцевим жителям, владі, екологам і засобам масової інформації
Слони-мандрівники з півдня Китаю вже другий місяць не дають спокою місцевим жителям, владі, екологам і засобам масової інформаціїAmbassador Deng Xijun/Twitter

У південній китайській провінції Юньнань принаймні з квітня 2021 року спостерігають рух табуна індійських слонів. Тварини подолали загалом понад 500 кілометрів і зупинилися в столиці Юньнань Кунміні з населенням у сім мільйонів людей.

Про це повідомляє BBC.

Історія слонових мандрів оповита таємницею. Точно не зрозуміло навіть звідки й коли саме втекли тварини. У китайських державних ЗМІ, зокрема Global Times, пишуть, що слони втекли ще в березні 2020 року із заказника на півдні Юньнаню, а помітили їх уперше 16 квітня вже цього року.

За повідомленнями, спершу в табуні було 16 або 17 слонів, а під час дороги двоє вирішили повернутися в заказник. Зрештою, зараз тварин усього 15 — в одній із версій у дорозі народилося слоненя. Global Times каже, що в табуні шестеро самок і по троє самців, молодих і малих слонів.

Подорожують тварини й удень, і вночі, обираючи найрізноманітніші маршрути — від асфальтованих доріг до ферм. Неодноразові спроби повернути табун не увінчалися успіхом. Водночас влада Юньнаню каже про понад 400 випадків, коли слони завдали клопоту людям.

Ці історії, однак, не завжди можна підтвердити. Так, один літній чоловік стверджував, начебто слони намагалися пробратися в його оселю, і він сховався від них під ліжком. Також китайські ЗМІ повідомляли, що один слон начебто сп’янів, наївшись хмелю.

Загалом же слони зруйнували шість мільйонів квадратних метрів посівів, завдавши збитків на понад мільйон доларів, пише South China Morning Post. Люди й тварини не постраждали. Для спостереження за слонами влада Юньнаню виділила 360 людей, 76 машин і дрони.

Чому тварини мандрують китайською провінцією і ніяк не хочуть повертатися в заказник — ніхто не знає. Індійські слони — рідкісний вид у Китаї: за підрахунками, їх усього там близько 300 особин, більшість живе саме в Юньнані.

Представник заказника, звідки втекли слони, Лі Чжунюань розповів Global Times, що в місці проживання тварин дедалі рідше можна знайти їхню природну їжу, тому вони починають все більше їсти те, що вирощують люди на фермах. І, можливо, це не остання подорож слонів, яку можна буде побачити.

В усякому разі подія стала однією з найбільш обговорюваних у китайських ЗМІ в останні дні. Державні телеканали стежили за слонами-мандрівниками в режимі реального часу, а пости з хештегом «Чому слони йдуть на північ» переглянули у Weibo понад 16 мільйонів разів, пише The Guardian.

Один із користувачів китайської соцмережі навіть пожартував, що слони хочуть узяти участь у Конференції ООН із питань біорізноманіття, яка має відбутися якраз у Кунміні. На жаль, вони прийшли трохи зарано — захід має відбутися аж у жовтні.