Степанов поскаржився, що у бюджеті МОЗ немає грошей на популяризацію вакцинації
У бюджеті Міністерства охорони здоров'я немає грошей на кампанію з популяризації вакцинації серед населення. Раніше для цього МОЗ дозволило щепити «залишковими» дозами вакцини публічних людей.
Про це сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час виступу у Верховній Раді, пише «Укрінформ».
«Левова частка критики нашої діяльності зосереджується виключно навколо коронавірусу та кампанії з вакцинації... Чи відомо вам, який бюджет МОЗ на кампанію з популяризації вакцинації на рік? Нуль гривень, нуль копійок. Все, що відбувається в інформаційному просторі щодо вакцинації ㅡ заслуга наших лікарів, експертів та міжнародних організацій», — сказав міністр.
Степанов також заявив, що вже підготували спеціальний збірник відповідей на поширені питання про вакцинацію проти коронавірусу — його друк для лікарів здійснюється завдяки іноземним партнерам.
Як МОЗ популяризує вакцинацію?
У березні Міністерство охорони здоров'я дозволило робити щеплення проти COVID-19 залишками вакцини CoviShield публічним людям та громадським діячам. Зокрема, позачергово дозволили щепити діячів культури і спорту та лідерів релігійних спільнот.
Цим рішенням МОЗ хотіло розв'язати дві проблеми: по-перше, популяризувати вакцинацію серед населення, по-друге, ㅡ ефективно використовувати «залишкові» дози вакцини CoviShield.
Річ у тім, що в одному флаконі цього препарату є 10 доз. Після відкриття флакона вакцину можна використати протягом 6 годин ㅡ саме стільки триває одна сесія мобільної виїзної бригади. Якщо ж медики за день роблять кількість щеплень, що не кратна десяти, решту доз доводилось утилізувати. Однак, головний санітарний лікар Віктор Ляшко запевняв, що станом на 15 березня утилізували всього 199 доз препарату.
Вакцинація в Україні
Із 24 лютого в нас розпочався перший етап вакцинації проти коронавірусу, а з 22 березня — другий. Паралельно з мобільними бригадами тепер працюють стаціонарні пункти. Крім медиків і військових, почали щепити літніх людей.
В Україні вакцинують препаратом CoviShield, що розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях Serum Institute India. Поки що Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через нестачу препарату в самій країні.
Також в Україні розпочали робити щеплення китайською вакциною CoronaVac. Окрім того, 16 квітня Україна отримала 117 тисяч доз вакцини від Pfizer/BioNTech у межах глобального механізму COVAX. Додатково Україна домовилася про постачання 10 млн доз вакцини Pfizer.