МОЗ «прирівняв» священослужителів до соціальних працівників. Тепер вони зможуть отримати щеплення раніше

Оперативний штаб Міністерства охорони здоров'я України «прирівняв» священнослужителів до соціальних працівників. Тепер вони зможуть отримувати щеплення проти коронавірусу на другому етапі вакцинації, який почався з 22 березня.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров'я (ЦГЗ).

Голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій зазначив, що такий крок є необхідним, адже духівники тісно контактують із людьми, які належать до груп ризику.

Щоб записатися на щеплення, священнослужителі мають повідомити про бажання вакцинуватися своє керівництво. Ті, своєю чергою, передадуть списки координаторам із вакцинації в регіоні. Після узгодження з координаторами керівники повідомлять охочих духівників про час та місце щеплення.

Вакцинація в Україні

Нагадаємо, вакцинація в Україні відбувається у п'ять етапів:

  • Першими вакцинують медиків, які працюють із хворими на COVID-19, та військових.
  • Під час другого етапу щеплення роблять літнім людям від 80 років, працівникам системи охорони здоров'я (зокрема сімейним лікарям) та працівникам соціальної сфери.
  • На третьому етапі щепитимуть тих, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави (правоохоронці, вчителі тощо).
  • На четвертому ㅡ людей з підвищеним рівнем інфікування (віком від 60 до 64 років, дорослих із супутніми захворюваннями, інші категорії населення).
  • Останніми щеплення отримають ті, хто не потрапив до пріоритетних груп.

Наразі перший етап вакцинації ще не завершився, але, за планом МОЗ, декілька етапів можуть відбуватися одночасно.

Окрім того, щеплення проти коронавірусу вже зробили міністр охорони здоров'я Максим Степанов, головний санітарний лікар Віктор Ляшко та президент Володимир Зеленський. МОЗ також дозволило щепити «залишковими» дозами у флаконах публічних та громадських діячів.

Публічним людям пропонуватимуть щеплення, якщо медики, які мали отримати вакцину, відмовляться від неї, матимуть протипоказання для щеплення або ж дози препарату з одного флакона використають не повністю.

Чим щеплять українців?

Наразі в Україні вакцинують препаратом CoviShield, що розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях в Індії. Фактично, CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. Однак поки що Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через нестачу препарату в самій країні.

Також 25 березня в Україну прибула перша партія китайської вакцини CoronaVac. Наразі препарат проходить лабораторний контроль.

Окрім того, український уряд отримав підтвердження про надходження додаткового мільйона доз вакцини від Pfizer/BioNTech у межах глобального механізму COVAX. Додатково Україна домовилася про постачання 10 млн доз вакцини Pfizer.