Стерненко з активістами після суду влаштували акцію під помешканнями генпрокурорки Венедіктової та Зеленського
Ексочільник одеського «Правого сектору» Сергій Стерненко, якого 15 червня суд відправив під цілодобовий домашній арешт, разом з активістами влаштували акцію під помешканням генеральної прокурорки Ірини Венедіктової у центрі Києва.
Про це повідомляє кореспондентка hromadske з місця події.
Так, Стерненко стверджує, що відбувати домашній арешт там, де йому призначив суд, він не може, оскільки це військова частина в Одесі і його туди не пропустять. Під будинком генпрокурорки у Києві він збирався запитати її, як виконувати ухвалу суду. Стененко кілька разів спробував зв'язатися з Венедіктовою телефоном, але вона не відповіла.
Після цього кілька сотень активістів вирушили до будівлі Офісу президента, а також до помешкання Володимира Зеленського, скандуючи «Київ, вставай!», «Аваков чорт!», «Зелю геть!».
Акція завершилася після опівночі. Стерненко наприкінці заявив, що у судді пообіцяли вранці 16 червня переглянути своє рішення і роз'яснити його.
Дивіться стрім hromadske.
15 червня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід ексочільнику одеського «Правого сектору» Сергію Стерненку. Його відправили під цілодобовий домашній арешт на 60 діб.
Суд повністю задовольнив клопотання прокуратури і відмовив захисту Стерненка, який просив про поруки. Захист зазначив, що буде оскаржувати рішення.
Зазначимо, що суд 15 червня розпочався о 10:00. Засідання тривало майже 12 годин.
На акції на підтримку Сергія Стерненка 15 червня сталися сутички, поліція затримала 5 людей. Депутат від «Голосу» Роман Лозинський заявив про побиття правоохоронцями. Згодом усіх затриманих відпустили.
Екс-очільника одеського «Правого сектору» Сергія Стерненка підозрюють у навмисному вбивстві та незаконному поводженні зі зброєю. Йдеться про напад на Стерненка 25 травня 2018 року. Тоді він порізав чоловіка, який на нього напав. Нападник помер від отриманих ран.
Стерненко наполягає, що лише захищав своє життя.
11 червня Стерненку вручили підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї. Якщо вину буде доведено, активісту загрожує від 7 до 15 років позбавлення волі.
Слідчі ставлять під сумнів версію про самозахист Стерненка через «подальші дії» після ударів активіста.
В СБУ кажуть, що оскільки один із нападників на Стерненка Іван Кузнецов втік із місця події, напад на Стерненка вважається закінченим — його життю та здоров’ю вже нічого не загрожувало. Проте Стерненко, як зазначають у Службі безпеки, побіг за Кузнецовим, наздогнав його і завдав декількох поранень, зокрема удар ножем у серце, який і призвів до смерті.
Також вони зазначають, що тіло Кузнецова знайшли майже за 100 метрів від місця першої сутички тому вважають заяви про те, що Стерненко поранив його під час самооборони, неправдивими.