Суд Харкова скасував перейменування проспекту Жукова на Григоренка, яке відбувалося у межах декомунізації
Харківський окружний адміністративний суд визнав недійсною частину розпорядження, яким у травні 2016 року в межах декомунізації перейменували проспект Георгія Жукова на честь генерала та правозахисника Петра Григоренка.
Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Таким чином суд задовольнив позов міської ради до голови Харківської обласної державної адміністрації. Суддя Андрій Зінченко визнав рішення 2016 року протиправною. Однак це рішення ще може бути оскаржене в апеляційному порядку.
На честь Григоренка проспект перейменували у межах декомунізації 17 травня 2016 року рішенням голови Харківської обласної державної адміністрації.
Хто такий Жуков?
Це радянський полководець і державний діяч. Під час Другої світової війни Жуков примусово мобілізував українських селян віком від 15 до 55 років і кидав їх на штурм без військової форми та з мінімальним озброєнням на добре підготовлені німецькі війська.
У народі ці формування із зігнаних селян називали «піджачниками», «чорносвитниками», «чорною піхотою». Окрім злочинів проти українського населення, історики приписують Жукову жорстокість щодо полонених, грабунок окупованих територій та випробування зброї на людях.
Довга історія перейменувань
У червні 2019 року депутати міськради Харкова вперше підтримали повернення проспекту імені радянського маршала Жукова. Поліція через це порушила справу.
Проте Окружний адміністративний суд Харкова визнав перейменування проспекту Григоренка на Жукова незаконним, а Харківський апеляційний адміністративний суд підтримав це рішення.
У лютому 2020 року міськрада Харкова повторно перейменувала проспект Григоренка на честь маршала Жукова. Перед цим відповідне розпорядження підписав міський голова Харкова Геннадій Кернес. Однак у червні 2020 року Харківський окружний адмінсуд знову скасував рішення Харківської міськради.
Зрештою в лютому 2021 року депутати міськради втретє вирішили перейменувати проспект. А 10 червня 2021 року Харківський окружний адміністративний суд знову скасував повернення проспекту імені радянського маршала.