Поліція Харківщини порушила кримінальну справу через перейменування міськрадою Харкова проспекту Петра Григоренка на проспект імені маршала Жукова.

Про це повідомляє прес-служба поліції.

До правоохоронців 19 червня надійшло звернення від депутата міськради Харкова.

«Він вважає, що в діях депутатів та чиновників Харківської міської ради можуть міститися ознаки кримінального правопорушення, пов’язаного із поширенням комуністичної, нацистської символіки та пропаганди комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів», — йдеться у повідомленні.

Вказаний депутат вважає порушенням закону те, що міськрада Харкова підтримала електронні петиції про повернення проспекту Жукова та демонтаж з майдану Свободи намету «Все для перемоги», в якому збирають допомогу військовим.

«Інформація внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Проводиться досудове розслідування», — розповіли у поліції.

Нагадаємо, 19 червня депутати міськради Харкова підтримали повернення проспекту Петра Григоренка імені маршала Жукова.

  • 8 травня міськголова Харкова Геннадій Кернес заявив, що хоче прибрати з майдану Свободу в центрі міста намет волонтерів та повернути одному з проспектів ім’я маршала СРСР Георгія Жукова.
  • 18 травня суд першої інстанції дозволив залишити намет у центрі міста, а в ніч на 20 травня цей намет підпалили
  • Згодом правоохоронці затримали підозрюваного у підпалі.
  • 2 червня у Харкові протестувальники знесли пам'ятник маршала СРСР Георгія Жукова, який стояв неподалік від Палацу спорту, де відбувся з’їзд партії «Довіряй ділам» (партія очільників Харкова Геннадія Кернеса та Одеси Геннадія Труханова).
  •  Кернес заявив, що відновить пам'ятник, а поліція відкрила провадження за фактом знесення бюста.
  • Президент Володимир Зеленський закликав владу Харкова обговорити з громадськістю ситуацію з пам'ятником Жукову.
  • Увечері 13 червня поліція влаштувала обшуки у харківських активістів В’ячеслава Дуди та Максима Зінченка у справі про знесення бюста радянському маршалу Георгію Жукову.
Поділитись: