Суд над Стерненком: клопотання про зміну місця відбування домашнього арешту задовольнили
Шевченківський районний суд Києва задовольнив клопотання прокурора у справі одеського активіста Сергія Стерненка: місце відбування ним домашнього арешту змінили з військової частини в Одесі на його місце проживання в Києві. Раніше Стерненко заявляв, що не зможе виконати ухвалу суду, бо до військової частини його не пустять.
Про це оголосили в залі суду.
Представники Стерненка і він сам заявили, що ще не отримали копію рішення, і прокоментують його після ознайомлення.
Рішення про зміну способу відбування запобіжного заходу (зміну адреси домашнього арешту) ухвалила суддя Олена Мєлєшак. Водночас, за словами Стерненка, вона не мала права змінювати ухвалу іншого судді — Володимира Бугіля, який і обирав запобіжний захід Стерненку вчора, 15 червня.
Нагадаємо, 15 червня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід Стерненку. Його відправили під цілодобовий домашній арешт на 60 діб. Суд повністю задовольнив клопотання прокуратури і відмовив захисту Стерненка, який просив про поруки. Захист зазначив, що буде оскаржувати рішення.
Після такого рішення суду Стерненко разом із активістами влаштували акцію під помешканням генеральної прокурорки Ірини Венедіктової у центрі Києва, а також під Офісом президента та помешканням Володимира Зеленського.
Уже в ніч на 16 червня Стерненко повідомив, що Шевченківський суд за клопотанням прокурора призначив додаткове слухання в його справі про зміну умов відбування запобіжного заходу. Спершу воно мало відбутися о 10:00. Тоді Стерненко заявив, що не встигає на нього. Пізніше початок засідання пересунули на 12:30 — на нього активіст прийшов.
Нагадаємо, Сергія Стерненка підозрюють у навмисному вбивстві та незаконному поводженні зі зброєю. Йдеться про напад на Стерненка 25 травня 2018 року. Тоді він наніс ножове поранення одному з нападників — Івану Кузнецову. Невдовзі той помер від отриманих ран. Стерненко наполягає, що лише захищав своє життя.
11 червня 2020 року Стерненку вручили підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї. Якщо вину буде доведено, активісту загрожує від 7 до 15 років позбавлення волі.
Слідчі ставлять під сумнів версію про самозахист Стерненка через «подальші дії» після ударів активіста. В СБУ кажуть, що оскільки Кузнецов втік із місця події, напад на Стерненка вважається закінченим — його життю та здоров’ю вже нічого не загрожувало. Проте Стерненко, як зазначають у Службі безпеки, побіг за Кузнецовим, наздогнав його і завдав декількох поранень, зокрема удар ножем у серце, який і призвів до смерті.
Також вони зазначають, що тіло Кузнецова знайшли майже за 100 метрів від місця першої сутички, тому вважають заяви Стерненка про те, що він поранив нападника під час самооборони, неправдивими.