Суд наклав арешт на майно Порошенка

Печерський районний суд Києва вирішив накласти арешт на майно п'ятого президента та лідера «Європейської Солідарності» Петра Порошенка.

Про це пише «Інтерфакс-Україна».

Під арешт потрапили зокрема квартири Порошенка у Вінниці та Києві, садиба у Козині, земельні ділянки, а також акції у низці приватних компаній.

Доповнено. Пізніше партія «Європейська Солідарність» заявила, що суд також заарештував активи «Прямого» та «5 каналу». Там наголосили, що ці канали «не належать Порошенку».

Доповнено (7 січня). У Державному бюро розслідувань спростували інформацію про арешт активів телеканалів. Але адвокат Порошенка Ігор Головань звинуватив ДБР у брехні.

Головань заявив, що сторона Порошенка буде оскаржувати рішення суду та звертатиметься до Європейського суду з прав людини. Представник експрезидента каже, що головна ціль арешту майна — «завадити політичній діяльності Порошенка».

За кілька годин до вироку суду про відповідне клопотання Офісу генпрокурора розповів адвокат Порошенка Ігор Головань. Він назвав це клопотання незаконним та наголосив, що таке рішення можна розглядати лише за обов'язкової участі народного депутата за умови його завчасного повідомлення.

Ба більше: клопотання, за словами Голованя, підписала не генеральна прокурорка (себто не Ірина Венедіктова). Окрім того, адвокат зазначив, що слідчі мали звертатися не до Печерського суду, а до Шевченківського, оскільки Державне бюро розслідувань розташоване саме в цьому районі.

«Все підробляється для того, щоб потрапляти в цей суд, до суддів, які настільки лояльні, що виконують роботу навіть замість прокурорів», — сказав Головань.

Підозра Порошенку

20 грудня Петрові Порошенку оголосили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу: Частина 1 та частина 3 статті 258-5щодо фінансування тероризмуЧастина 1 статті 111державної зради та Частина 1 статті 258-3сприяння діяльності терористичної організації. У разі доведення провини політику загрожує до 15 років ув'язнення з можливою конфіскацією майна.

Адвокати Порошенка зазначили, що правоохоронці, які викликали політика для проведення процесуальних дій, знали, що він перебуває за межами України.

Як розповіли в ДБР, ідеться про злочинну схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на 1,5 мільярда гривень та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» і «ДНР».

Порошенка підозрюють у тому, що він за попередньою змовою з групою людей (зокрема з представниками вищого керівництва Росії) сприяв діяльності «Л/ДНР», а ще — у купівлі вугілля на окупованих територіях за державні кошти. На думку слідства, своїми діями фігуранти зробили Україну енергетично залежною від РФ та бойовиків на Донбасі.

У цій справі, крім Порошенка, фігурантами вже є народний депутат Віктор Медведчук, колишній міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин та ексрадник міністра екології Сергій Кузяра.