Суд обрав запобіжний захід Трампу. Експрезидент не визнав себе винним

Колишній президент США Дональд Трамп не визнав себе винним за чотирма звинуваченнями, пов’язаними з його ймовірними спробами скасувати президентські вибори 2020 року. Суд обрав йому запобіжний захід.

Про це повідомляє видання CNN, яке відстежувало судовий процес.

Суд не відправив Трампа під варту. Йому дозволили залишатися на волі, водночас не спілкуватися з будь-ким, хто є свідком у цьому кримінальному провадженні, окрім як через адвоката.

Офіцерів столичної поліції та поліції Капітолія США регулярно бачать у будівлі суду, часто як свідків. Постраждалі внаслідок бунту неодноразово свідчили про серйозні фізичні та психічні травми, які вони отримали.

Трамп заявив журналістам, що звинувачення проти нього є «переслідуванням політичного опонента», і цього, мовляв, ніколи не мало статися в США. У будівлі суду він не визнав себе винним.

Під час засідання суддя підкреслила, що атака на Капітолій «не була мирним протестом», а скоріше це були «сотні людей», які «прибули до Вашингтона, округ Колумбія, щоб перешкодити мирній передачі влади».

Наступне слухання в цій справі призначили на 28 серпня.

У чому звинувачують Трампа?

Йому закидають чотири пункти обвинувачень у зв'язку з нібито його спробами скасувати свою поразку на президентських виборах США 2020 року шляхом штурму Капітолія. Так, експрезидента США обвинувачують у:

  • змові з метою порушення прав,
  • змові з метою обману уряду,
  • перешкоджанні офіційному розслідуванню,
  • змові з метою перешкоджання розслідуванню.

За двома з цих пунктів Трампу може загрожувати до п'яти років в'язниці, ще за двома — до 20.

Що сталося в Капітолії?

6 січня 2021 року сотні прихильників Дональда Трампа прорвалися через поліційний кордон у будівлю Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун. Проте конгресмени пізніше зібралися на засідання й оголосили Джо Байдена переможцем виборів.

Відомо, що внаслідок штурму загинуло п’ятеро людей, серед яких четверо мітингарів і один поліціянт, були й поранені серед протестувальників і правоохоронців.

Події 6 січня стали приводом для оголошення Трампу імпічменту. Палата представників звинуватила тоді ще президента в «підбурюванні до повстання» й 13 січня проголосувала за цією статтею імпічменту. Трамп став єдиним президентом США, якому імпічмент оголосили вдруге. Водночас Сенат не знайшов достатньо голосів для того, щоб засудити Трампа.

У межах федерального розслідування штурму Капітолія звинувачення висунули майже 600 людям. Перший вирок у цій справі суд оголосив у липні 2021 року: 38-річного Пола Годжкінса засудили до восьми місяців позбавлення волі.