Суд ухвалив рішення за позовом ЄС проти AstraZeneca через зрив постачання вакцин. Обидві сторони кажуть про перемогу
Суд у Бельгії в п’ятницю, 18 червня, зобов’язав британсько—шведську компанію AstraZeneca надати Європейському Союзу 50 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу до вересня 2021 року. Позов ЄС подав, звинувативши AstraZeneca у зриві постачання вакцини.
Про це повідомляє dpa.
Позов Єврокомісія подала ще наприкінці квітня 2021 року, заявивши, що AstraZeneca не виконала домовленості з постачання своєї вакцини в першому кварталі. Компанія, стверджував Брюссель, мала надати 90 мільйонів доз препарату, тоді як фактично надала лише трохи більш як 30.
Також Європейський Союз був незадоволений тим, що зрив постачання вакцин AstraZeneca до ЄС не вплинув на забезпечення ними Великої Британії. Брюссель одного разу навіть заблокував постачання 200 тисяч доз до Австралії, звинувативши AstraZeneca в порушенні умов договору.
Зрештою, суд лише частково пристав на вимоги Європейської комісії. Він зобов’язав AstraZeneca надати 50 мільйонів доз вакцини за узгодженим графіком до 27 вересня. Проте президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн заявила про принципову перемогу Євросоюзу.
«AstraZeneca не виконала зобов’язання, передбачені в договорі. Раді бачити, що незалежний суддя це підтвердив», — ідеться в заяві фон дер Ляєн.
У компанії ж кажуть, що й так уже надали понад 70 мільйонів доз вакцини Європейському Союзу, тому там очікують, що «суттєво перевищать» показник у 50 мільйонів доз (на додачу до трохи більш як 30, які поставили до позову) вже до кінця червня.
Згідно з контрактом, AstraZeneca з грудня 2020 до червня 2021 року мала доставити в ЄС 300 мільйонів доз вакцини, зокрема 180 мільйонів у другому (квітень-травень) кварталі цього року. Після подання позову ЄС не продовжив контракт з AstraZeneca.
Вакцинація проти коронавірусу в Європейському Союзі розпочалася з грудня 2020 року. Там використовують препарати, затверджені Європейським агентством з лікарських засобів (EMA): AstraZeneca, вироблена в ЄС, Pfizer/BioNTech, Moderna і Johnson & Johnson.
Станом на 18 червня понад 54% населення країн-членів ЄС (200,5 мільйона людей) отримали хоча б одну дозу вакцини проти коронавірусу, а 30,3% (112,2 мільйона) — вакциновані повністю.