ЄС не продовжив контракт на постачання вакцини AstraZeneca. Раніше проти компанії почали судовий процес
Європейський Союз не продовжив контракт із фармацевтичною компанією AstraZeneca на постачання вакцини проти коронавірусу. Чинна угода завершується у червні.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на комісара ЄС із внутрішньої торгівлі Тьєррі Бретон.
«Ми не оновлювали замовлення після червня. Побачимо, що станеться», — сказав він. Бретон не виключив, що в майбутньому можливе відновлення контракту.
Рішення ЄС підтримав президент Франції Емманюель Макрон. Він зазначив, що у країні продовжать використовувати вакцину від AstraZeneca «для виходу з кризи». Однак, за словами політика, для боротьби з новими штамами необхідні «інші, ефективніші вакцини», передає Le Parisien.
Заява Бретона з'явилася після того, як ЄС підписав контракт на отримання 1,8 мільярда доз вакцини Pfizer/BioNTech упродовж 2021-2023 років. Ці дози планують використовувати як для щеплення жителів ЄС, так і для перепродажу та пожертв іншим країнам.
Водночас з AstraZeneca Єврокомісія буде судитися. 26 квітня там повідомили, що розпочинають судовий процес через невиконання контракту та відсутність плану для забезпечення своєчасного постачання вакцин проти COVID-19.
AstraZeneca вже назвала судовий позов безпідставним і заявила, що рішуче захищатиметься в суді. Відповідно до договору, справу мають розглядати суди в Бельгії.
Згідно з контрактом, фармкомпанія з грудня 2020-го до червня 2021-го мала доставити в ЄС 300 мільйонів доз вакцини, зокрема 180 мільйонів у другому (квітень-травень) кварталі цього року. Однак, як передає Reuters, AstraZeneca планує доставити лише приблизно 70 мільйонів доз у другому кварталі. У ЄС зазначають, що хочуть у суді домогтися того, щоб компанія доставила якомога більше з обіцяних доз.
Україна також використовує вакцину компанії AstraZeneca для щеплень проти COVID-19. Наразі ми отримали 500 тисяч доз CoviShield — це вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії, та 367 200 доз вакцини AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї.
- Поділитися: