Суд відправив під домашній арешт ще одного учасника протесту під Офісом президента

Печерський районний суд міста Києва відправив очільника організації «Невідомий патріот» Євгена Строканя під цілодобовий домашній арешт. Його підозрюють в хуліганстві під час протесту під Офісом президента 20 березня.

Про це нам повідомив адвокат підозрюваного Дмитро Біловчук.

За словами адвоката, Строканя відправили під домашній арешт на 1 місяць. Йому інкримінують хуліганство «із застосуванням предмета, зазделегідь підготовленого для нанесення тілесних ушкоджень».

Біловчук зазначає, що таким предметом слідство вважає аерозольний балон.

Нагадаємо, за статтею 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України підозрюваному загрожує до 7 років позбавлення волі.

Хто такий Євген Строкань?

Відповідно до інформації у соцмережах, він колишній боєць «Айдару», наразі є очільником організації «Невідомий патріот». Активно підтримує акції «Руху опору капітуляції», а також націоналістичних організацій С-14 та «Традиція і порядок».

Окрім цього, відповідно до реєстру юридичних осіб, людина з таким же ім'ям та прізвищем є керівником охоронної структури ТОВ «Приватна служба безпеки та охорони».

Хто ще отримав підозри?

Наразі відомо, що, окрім Строканя, підозру оголосили одному з організаторів акції, лідеру руху «Гонор» Сергію Філімонову та Владиславу Сорду (Стафійчуку). Останнього поліція затримала одразу ж після акції. Тоді в МВС заявили, що поліцейські затримали людину, «яка била шибки у дверях Офісу президента».

23 березня Печерський суд Києва відправив Сорда під цілодобовий домашній арешт. Він відбуватиме його за місцем реєстрації ㅡ у Вінниці. Детальніше про це можна прочитати в нашому матеріалі.

Ще троє людей, яким оголосили про підозру, — це Олексій Білковський, Давид Гаджимурадов та Роман Ратушний.

Що це за протест?

20 березня біля Офісу президента відбулася акція з вимогою звільнити засудженого Сергія Стерненка. Її учасники кидали в будівлю фаєри, підпалили табличку «Президент України» та розбили скло одних дверей Офісу президента.

Вони також вимагали звільнення підозрюваного у справі Шеремета Андрія Антоненка, а ще відставки генпрокурорки та міністра внутрішніх справ.

У МВС кажуть, що акція 20 березня не мала мирного формату, а організатори нібито заздалегідь планували спровокувати зіткнення з правоохоронцями та застосування сили при припиненні правопорушень.

Водночас нині підозрюваний організатор акції Сергій Філімонов наполягає на тому, що протест був мирним.