Біля Офісу президента протестували прихильники Стерненка, підпалили табличку «президент України» (ФОТО)

Підпал таблички «президент України» прихильниками Сергія Стерненка, Київ, 20 березня 2021 року
Підпал таблички «президент України» прихильниками Сергія Стерненка, Київ, 20 березня 2021 рокуОлександр Хоменко/hromadske

Біля будівлі Офісу президента влаштували чергову акцію на підтримку Сергія Стерненка, її учасники кидали в будівлю фаєри і підпалили табличку «президент України».

Про це повідомляє кореспондент hromadske з місця події.

Протестувальники розписали стіни будівлі ОП, також вони скандують гасла проти міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, поліції, «Волю Стерненку», «Свободу політв'язням» і т.п. Поліція у події не втручається.

Також мітингарі розбили скло одних дверей Офісу президента.

Організатори акції протесту влаштували салют на честь дня народження Стерненка.

Мітингарі висунули свої вимоги до влади:

  • звільнити засудженого Сергія Стерненка;
  • звільнити Андрія Антоненка «та інших політв’язнів»;
  • накласти санкції РНБО на Андрія Портнова, заступника голови АП Януковича, «який зараз через заступників керівника ОП Олега Татарова та Андрія Смірнова фактично керує судовою системою в Україні»;
  • відправити у відставку генпрокурорку Ірину Венедіктову;
  • відправити у відставку Арсена Авакова.

Справа Стерненка

23 лютого Приморський районний суд Одеси засудив ексочільника одеського осередку «Правого сектору» Сергія Стерненка до 7 років та 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Справа стосується викрадення й катування керівника одеського осередку проросійської партії «Родіна» Сергія Щербича у квітні 2015 року.

Зокрема, Стерненку закидали розбійний напад, викрадення людини, а також незаконне зберігання вогнепальної зброї. Суд визнав активіста винним за всіма трьома статтями Кримінального кодексу. Але покарання призначили за двома статтями — про розбійний напад і зберігання зброї. Покарання за викрадення людини не дали, оскільки закінчився термін притягнення до кримінальної відповідальності.

Цей вирок спровокував масові акції протесту, вимога яких — не тільки звільнити Стерненка, а й загалом реформувати судову систему.

Президент Зеленський неодноразово й сам критикував судову гілку влади. Тому глава держави обіцяє провести реформу судової системи. А після акцій на підтримку Стерненка в Офісі президента заявили, що «почули громадськість», і запропонували створити механізм аналізу судових рішень щодо ветеранів та громадських діячів.