Суд арештував двох підозрюваних в організації заворушень під ОП. Серед них ㅡ експоліцейський Голубан

Печерський суд Києва взяв під варту на два місяці без можливості внесення застави двох підозрюваних в організації масових заворушень під Офісом президента, зокрема експоліцейського Юрія Голубана.
Про це передає кореспондентка hromadske.
Прокурори просили взяти Голубана під варту, наголошуючи на ризиках втечі підозрюваного, тиску на свідків та знищення або спотворення речових доказів.
За даними слідства, Голубан планував проведення масової акції щодо тарифів під Офісом президента із застосуванням насильства до правоохоронців. Зокрема, нібито була заготовлена бутафорна кров та підставні медики.
За даними слідства, організатори планували залучити до 5 тисячі людей, з яких 1,5 тисячі ㅡ «тітушки», які мали влаштувати бійки з правоохоронцями. Масовка мала отримати від 800 гривень, тітушки ㅡ від 1 200, а за підпал шин та салюти ㅡ по 2 500 доларів.
Слідство вважає, що мета таких запланованих акцій ㅡ дестабілізація ситуації в Україні.
За словами прокурора Павла Іваніна, серед доказів причетності підозрюваних до підготовки злочину ㅡ допити свідків, передача грошей, а також речові докази (атрибути, які мали використати на акції).
Сам Голубан заявив, що ця справа є провокацією і всі слова вирвані з контексту.
«Це нікчемне звинувачення. У відео ㅡ все вирвано з контексту провокаторами. Якщо подивитися усе відео ㅡ там чітко чути, що я не причетний до того, в чому мене намагаються звинуватити. Я взагалі не маю відношення ні до знайденої продукції (банери, фаєри ㅡ ред.), ні до приміщення», ㅡ заявив Голубан та додав, що, на його думку, до провокації причетні співробітники поліції.
Він заявив, що сам був поліцейським, а тому насильство до правоохоронців для нього неприйнятне. Також він додав, що служив на сході України. Підозрюваний зазначив, що цю акцію планували проводити активісти «Традиції та порядку», а він допомагав, втім гроші не отримував та не передавав.
Адвокат підозрюваного просив відмовити у задоволенні клопотання.
Очільник «Традиції і порядку», яку наразі переформатували у «Консервативну партію», запевнив, що вони не готували подібні акції, оскільки «в нинішніх умовах вважає їх недоречними і не послідовними».
«Тут питання в тому, з ким комунікував Голубанов, як ми бачили з оперативної зйомки, вона велася якраз з боку потенційного виконавця. Ось ця людина певно і представилася представником "Традиції і Порядку". А хто це був, питання до Департамент стратегічних розслідувань НацполіціїДСР, які затримали Голубанова», ㅡ зазначив Богдан Ходаковський нам у коментарі.
Він додав, що нічого не знає про Голубанова, окрім того, що це «сепаратист з батальйону "Восток"».
Прокурор Павло Іванін заявив, що ймовірна участь в організації мітингу інших організацій та осіб буде перевірятися слідством, зокрема й «Традиції і порядку», про яку заявляли підозрювані. У поліції нам додали, що поки не готові говорити про участь інших осіб, оскільки злочин було попереджено, але робота далі триває.
Що відомо про Юрія Голубана?
Юрій Голубан ㅡ колишній поліцейський Донеччини. У березні 2017 року тодішній президент Петро Порошенко нагородив його орденом «За заслуги» ІІІ-го ступеню, оскільки той перебував на місці інциденту під Слов’янськом, де стались сутички між поліцією та представниками «блокади Донбасу», серед яких був депутат Володимир Парасюк.
Згодом Голубан працював у СБУ, а також був тренером для правоохоронців Київщини.
Депутати із фракції «Самопоміч» звинувачували Юрія Голубана у зв’язках із бойовиками у 2014 році після оприлюднення відео, на якому полковник Нацполіції Голубан нібито знятий разом із ватажком батальйону бойовиків «Восток» Олександром Ходаковським. Це відео оприлюднив сам бойовик.
Цю інформацію мала перевіряти Служба безпеки України. Підозри за даним фактом Голубан не отримував.
Що відомо про другого підозрюваного?
Другим підозрюваним у цій справі є Олександр Іванов. Він зазначав, що є тренером військово-патріотичного клубу та колишнім військовим.
Олександра Іванова прокурори також просили відправити під варту, наголошуючи на ризиках втечі, тиску на свідків та знищення доказів. За даними слідства, саме він мав стосунок до отримання коштів за роботу.
Адвокат підозрюваного наголошував на необґрунтованості підозри та недоведеності ризиків.
Сам Іванов зазначив, що не має стосунку до організації мітингів, кошти отримував не він, а людина, на прізвище Бондаренко. Він також наголосив, що до цього мала відношення організація «Традиція та порядок», та просив суд обрати йому більш м'який запобіжний захід.
Однак суд відмовив і відправив його під варту на два місяці без можливості внесення застави.
Що передувало?
Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський та очільник Нацполіції Ігор Клименко повідомили, про затримання 30 січня у Києві групи людей, які планували масові заворушення із застосуванням насильства біля Офісу президента.
За словами Монастирського, серед учасників мітингу «обов'язково мало бути насилля, мала пролитися кров».
Міністр зазначив, що це була лише перша акція із запланованих. За його словами, правоохоронці виявили, що такі заходи хотіли організувати в низці регіонів України, зокрема в Сумській, Чернігівській, Полтавській та Черкаській областях.