Суд звільнив з-під варти ексдепутата Максима Микитася. Його підозрюють у замовленні викрадення людини та вимаганні

Шевченківський районний суд Києва звільнив з—під варти колишнього народного депутата та експрезидента компанії «Укрбуд» Максима Микитася. Його підозрюють у замовленні викрадення людини — юриста Олега Мірошниченка — та вимаганні. У разі доведення вини Микитасю загрожує до семи років позбавлення волі.
Про це повідомив адвокат підозрюваного Артур Габріелян.
«Я подав клопотання про зміну запобіжного заходу, наголошуючи на тому, що підстав для тримання його під вартою надалі немає. Суд задовольнив наше клопотання та відправив Микитаса під нічний домашній арешт», — сказав Артур Габріелян у коментарі hromadske.
Нагадаємо, що в передноворічну ніч суд взяв під варту Максима Микитася за підозрою у замовленні викрадення людини — юриста Олега Мірошниченка — та вимаганні 800 тисяч доларів США.
Раніше суд продовжив строк досудового розслідування у справі до шести місяців. Прокурори просили залишити Микитася під вартою.
У разі доведення вини Микитасю загрожує до семи років позбавлення волі. Сам підозрюваний називає справу сфальсифікованою під тиском ОП.
Що каже слідство?
За даними слідства, Максим Микитась на початку грудня замовив підозрюваному організатору злочину Нажмудіну Газієву, який відбуває покарання за вбивство, викрадення свого колишнього юриста Олега Мірошниченка та вимагання від останнього 800 тисяч доларів США.
Газієв нібито погодився на пропозицію та зв’язав Микитася зі своїм братом Алі, який перебував на волі.
Після цього, як встановило слідство, 7 грудня у кафе «Petit» зустрілися наразі затримані Алі Газієв, Юрій Опанасенко і Сергій Чернов, а також невстановлена на даний час особа на ім’я Руслан, який виконував роль комунікатора, та шляхом конференції зв’язалися з ув’язненим Газієвим. Останній повідомив про суть завдання та сказав, що за це вони отримають половину коштів — 400 тисяч доларів США. «Працюйте, як хочете. Якщо заберете бабки — мені байдуже. Ріжте його», — цитують прокурори підозрюваного організатора.
Того дня вони домовилися про зустріч з Мірошниченком, але останній переніс зустріч на 8 грудня. Наступного дня до групи доєднався ще Алві Вутсаєв, якого також затримали правоохоронці. За даними слідства, група приїхала на зустріч із Мірошниченком, силою заволоділа його автомобілем, била його по голові і перетягла на заднє сидіння. «Не рипайся, в нас довгі ножі, ми тебе заріжемо», — цитують підозрюваних виконавців прокурори.
Після цього, стверджує слідство, фігуранти зв’язалися з ув’язненим Газієвим, а також із Микитасем. Останній нібито казав юристу: «Ви мене посадили до в’язниці, тепер я буду вимагати з вас гроші». У Мірошниченка, каже слідство, відібрали два iPhone та 65 тисяч гривень. Від нього також нібито вимагали написати розписку на ім’я Микитася із зобов’язанням повернути неіснуючий борг у розмірі 800 тисяч доларів.
За словами прокурорів, про обґрунтованість підозри свідчить сама боргова розписка, в якій зазначені паспортні дані Микитася, заява і допит самого юриста Мірошниченка, відео із камер спостереження, неповнолітній свідок, який бачив, як викрадали людину, розповів про це мамі, а та — поліції. А ще — допит одного з підозрюваних Чернова, який наразі співпрацює зі слідством. Також у камері №256, в якій нібито і перебував засуджений Газієв, вилучили телефон, в якому знайшли переписку з кимось на ім’я «Макс Микитась».
Що на це кажуть адвокати і сам Микитась?
Адвокати підозрюваного просили відпустити Микитася під домашній арешт. Захист просив допитати Чернова, наголошуючи на тому, що він може бути агентом поліції. Також адвокати просили допитати самого Мірошниченка. Суд відмовив. Адвокати також наголошували на позитивній характеристиці їхнього підзахисного та міцні соціальні зв’язки.
Також адвокати наголошували на необхідності витребування довідки про судимість потерпілого Олега Мірошниченка, наголошуючи на тому, що людина з таким ім’ям була неодноразово засуджена та провела у місцях несвободи більше 10 років. Адвокати також наголосили на тому, що переписка Газієва з Микитасем сфальсифікована і також звертали увагу на те, що в матеріалах, які надали їм, не вистачало 50 сторінок. Прокурори зазаначили, що це несуттєві для обрання запобіжного заходу документи і вони не посилалися на них під час свого виступу.
«Під час дослідження першого тому було встановлено, що відсутні в нас 50 сторінок. Коли ми просили надати нам нові матеріали у повному обсязі — нам було відмовлено. Після того, як нам відмовили у відводі прокурора, суддя щонайменше мала почати досліджувати перший том, другий том і тільки після того заслухати думку учасників, провести судові дебати. У цьому випадку суддя все це уникнула. Ми вважаємо, що це злочин», — сказав адвокат Микитася Артур Габрієлян.
Сам підозрюваний зазначив, що справа сфабрикована під тиском Офісу президента, зокрема його колишнім колегою з «Укрбуду», а нині — заступником голови ОП Олегом Татаровим. Микитась надав свідчення щодо останнього у справі, яку розслідує НАБУ.
«Ця справа повністю сфабрикована для того, щоб мене закрити в СІЗО і здійснювати тиск щодо інших справ. Має бути справедливий суд, а не судилище», — сказав Микитась.