Судді Вищого антикорсуду, який дозволив НАБУ провести обшуки у судді ОАСК, залишили чинним покарання
Вища рада правосуддя розглянула дві скарги від суддів Вищого антикорупційного суду щодо призначення їм дисциплінарних покарань. Одну скаргу задовольнили, іншу — ні.
Про це передає наш журналіст.
У січні суддя Тимур Хамзін отримав попередження від Вищої ради правосуддя за те, що дозволив Національному антикорупційному бюро провести обшуки у судді Окружного адміністративного суду Києва Володимира Келеберди «без достатніх підстав». Келеберду підозрюють у створенні злочинної організації і захопленні влади. Хамзін оскаржував рішення ВРП, однак рада залишила чинним попередження.
Хамзін заявляв, що проведення обшуку є необхідним — про це свідчили матеріали справи, а іншими способами, окрім як обшук і вилучення, отримати інформацію про ймовірний злочин було неможливо.
Однак Третя дисциплінарна палата ВРП погодилась з тим, що для обшуку у підозрюваного судді не було достатніх підстав
Водночас ВРП скасувала попередження судді Вищого антикорупційного суду Вірі Михайленко, яке винесли у листопаді 2020 року. Вона дозволила заочне розслідування щодо ексміністра екології часів Януковича Миколи Злочевського у справі найбільшого хабаря антикорупціонерам.
Тоді ВРП погодилась з позицією адвоката, що вручення Злочевському підозри поштою, месенджерами або через родичів «не є належними». Сам Злочевський вже не один рік переховується закордоном.
Натомість у НАБУ заявляли, що ВРП системно проводила незаконне втручання в досудове розслідування щодо ексміністра Злочевського та не притягнула до відповідальності суддю Солом’янського районного суду міста Києва, яка встановила для слідчих строк всього у два місяці для розслідування.
Що за справа суддів ОАСК?
У липні 2020 року Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили підозри керівництву Окружного адмінсуду Києва, зокрема його очільнику Павлу Вовку, заступнику Вовка Євгенію Аблову та ще п'ятьом суддям.
Суддів підозрюють у створенні злочинної організації та захопленні влади. Зокрема 1 вересня Національне антикорупційне бюро України оприлюднило нові записи й розшифровку розмов керівництва Окружного адмінсуду Києва, де підозрювані обговорювали захоплення судової влади. Повну розшифровку цих записів можна прочитати тут.
Співавтор: Олег Новіков