Офіс генпрокурора намагається захистити ексміністра екології часів Януковича Злочевського — НАБУ (ОНОВЛЕНО)
Судова система та Офіс генпрокурора намагаються незаконно захистити ексміністра екології часів Януковича Миколу Злочевського, якого підозрюють у корупції.
Про це заявили Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).
Вони кажуть про «безпрецедентний опір із боку окремих осіб Офісу генерального прокурора та Печерського районного суду міста Києва». Через нього Злочевський може уникнути відповідальності, наголошують в антикорупційних органах.
Там нагадують, що попри завершення розслідування справи, де фігурує ексміністр, Печерський районний суд Києва 24 грудня 2020 року таємно, без участі прокурорів САП, своїм рішенням фактично зобов’язав генпрокурорку забрати провадження у НАБУ та передати його до іншого органу досудового розслідування.
Рішення Печерського райсуду Національне антикорупційне бюро називає незаконним, оскільки закон прямо забороняє передавати справи НАБУ до інших органів досудового розслідування.
Антикорупціонери кажуть, що суд відмовився надати відповідну ухвалу прокурорам САП, а натомість надав її представнику Офісу генерального прокурора, який не є прокурором у справі та не може брати участь у процесуальних діях.
«Такої кількості явно незаконних дій органів прокуратури та органів судової влади ми не спостерігали за весь період існування антикорупційних органів», — заявляють у НАБУ і додають, що такі дії можуть свідчити про вплив Злочевського на чинних посадовців, зокрема в правоохоронних органах.
Що на це кажуть в Офісі генпрокурора?
Пізніше Офіс генпрокурора відреагував на заяву НАБУ і САП, назвавши її «непрофесійною риторикою». «Хочемо застерегти авторів цієї фантастичної замітки: введення суспільства в оману і свідомо спланована фальсифікація фактів не робить честі офіцерам правоохоронних органів України», — йдеться в повідомленні на сайті ОГП.
Там зазначається, що Печерський райсуд Києва 24 грудня справді зобов'язав Офіс генпрокурора змінити підслідність у так званій справі Злочевського. Але ОГП оскаржив рішення в апеляційному порядку, і станом на 31 грудня рішення про зміну підслідності так і не було ухвалено.
«Будь-яка інформація, яка прямо або опосередковано підтверджує це твердження — брехня», — заявляють в ОГП.
Що за справа?
12 червня стало відомо, що люди Злочевського за 6 мільйонів доларів (це рекордна сума пропонованого хабаря в історії України) намагалися підкупити керівника САП Назара Холодницького та керівника Головного підрозділу детективів НАБУ Андрія Калужинського. З них 5 мільйонів доларів передбачалися людині, яка мала прийняти процесуальне рішення про закриття справи та ще мільйон доларів ㅡ за консультаційні послуги посередника.
За ці гроші Холодницький і Калужинський мали закрити кримінальне провадження про злочинну організацію Сергія Курченка, в якому Злочевський є підозрюваним.
За даними видання BuzzFeed, Злочевський, олігарх Курченко та брат ексглави Адміністрації президента Клюєв вивели з України мільйони доларів впродовж останніх пів року режиму Януковича.
Посланці ексміністра хотіли, щоб цю справу закрили до дня народження Злочевського (14 червня), аби він міг без перешкод повернутися в Україну.
У чому підозрюють Злочевського?
Ексміністра екології та ще низку топпосадовців часів Януковича звинувачують у розкраданні стабілізаційного кредиту, який Нацбанк виділив для «Реал-банку». Кримінальну справу проти ексчиновників порушили ще у 2014 році. Нині ексміністр продовжує переховуватися від слідства.
Через розшук Злочевського та решти фігурантів справи розслідування 7 разів припинялося та поновлювалося тільки за 2019 рік. У лютому 2020-го справу Злочевського передали в Національне антикорупційне бюро. 17 серпня 2020 року ексміністра взяли під варту, але заочно.
- Поділитися: