Сутички під ОП: поліція оголосила підозру двом представникам «Нацкорпусу»

Слідчі Національної поліції повідомили про підозру двом представникам політсили «Національний корпус» через події біля Офісу президента 14 серпня. Тоді відбулися сутички з правоохоронцями, під час яких були постраждалі з обох сторін.

Про це повідомили в Нацполіції, вказуючи, що йдеться про двох мешканців Черкащини. Їм інкримінують хуліганство.

«На законну вимогу поліцейських показати вміст сумок для перевірки наявності небезпечних предметів активісти у категоричній формі відмовилися від огляду. Надалі найбільш активні учасники дали команду атакувати кордони Нацполіції та Нацгвардії», — зазначили в поліції та додали, що внаслідок цього постраждали семеро поліцейських і один військовослужбовець Нацгвардії.

Правоохоронці вивчили записи з камер відеонагляду й установили двох найбільш активних учасників, які «першими спровокували конфлікт із правоохоронцями». Наразі слідчі дії ще тривають.

Речниця поліції Києва Юлія Гірдвіліс нам у коментарі зазначила, що слідчі дії щодо постраждалих цивільних громадян також тривають. 14 серпня у сутичках постраждали кілька цивільних.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Лідер черкаського осередку «Національного корпусу» Дмитро Кухарчук зранку у своєму Telegram-каналі написав, що підозру отримав він та його побратим Олег Довбиш.

«Сьогодні (28 серпня — ред.) вранці... підозри отримали я та мій бойовий побратим, з яким ми пройшли найгарячіші фази війни 2014-2015 років», — написав Кухарчук.

Він додав: увесь цей час знав, що «щось готують», ні від кого не ховався і не планує, тому що «правда, як і дух усіх загиблих на війні, за нами». А ще каже, що жодних хуліганських дій не вчиняв.

Слідчі проситимуть для учасників акції запобіжний захід у формі тримання під вартою. Відповідні клопотання вже надіслали до суду.

Напередодні Дмитро Кухарчук і ще кілька представників місцевого осередку «Національного корпусу» отримали адміністративні протоколи за нібито порушення громадського порядку під час приїзду президента Володимира Зеленського на Черкащину.

Оновлено: лідер «Нацкорпусу» Андрій Білецький назвав підозри активістам «продовженням саги "Зеленський та ветерани"». Він наголосив на тому, що кожен громадянин має право на мирний протест, заборонити який можна лише через суд.

«Поліція вибудувала величезний коридор між ОП та протестувальниками — величезна кількість рядів співробітників, бронетехніки, автотехніки — і запропонувала всім мітингувальникам пройти в один коридор до рамки металошукача», — сказав Білецький.

Він наголосив на тому, що в середньому на прохід знадобилося б приблизно 25 годин, адже учасників протесту було від 3 до 5 тисяч.

«Тобто формально нічого не забороняють, але по суті роблять так, що жодного протесту не може бути», — додав Білецький.

Він також уточнив, що у протестувальників не було зброї, а в підозрах про це йдеться. Також Білецький зауважив, що Кухарчук насправді зупиняв протестувальників.

Що передувало?

Представники націоналістичних сил, зокрема «Нацкорпусу», 14 серпня провели акцію протесту в Києві. Спершу колона людей підійшла до Офісу президента, але її не пропустили правоохоронці.

Розпочалися сутички, унаслідок яких семеро поліцейських постраждали від газу (опіки очей), а один нацгвардієць отримав поріз руки. Поліція порушила кримінальну справу.

У партії «Національний корпус» зазначали, що акцією під ОП вимагають відмовитися від імплементації «формули Штайнмаєра» в українське законодавство і не відновлювати подачу води в окупований Крим.

У заяві, поширеній у Facebook раніше, партія також звинувачує президента в репресіях проти «азовського руху», вважаючи їх політичним переслідуванням. Раніше низку представників «Нацкорпусу» затримали за підозрою в рекеті.