Світова економіка відновлюється швидше, ніж прогнозували, але не всюди — МВФ

Світова економіка відновлюється швидше, ніж прогнозували. Однак це зростання нерівномірне й може призвести до збільшення розриву між розвиненими економіками та економіками, що розвиваються.

Про це йдеться у заяві першого заступника голови Міжнародного валютного фонду Джеффрі Окамото.

Він зазначив, що в січні МВФ прогнозував глобальне зростання економіки у 2021 році на рівні 5,5%. Але нині, за його словами, з'являються перспективи швидшого відновлення. Це зумовлено додатковими фінансовим стимулам, особливо у США, та перспективам більш масштабної вакцинації.

Водночас відновлення глобальної економіки неповне та нерівномірне, наголошують у Фонді, а ВВП більшості країн залишається поки суттєво нижчим за докризові показники.

Окамото також звернув увагу на те, що ризики для відновлення економіки досі залишаються, зокрема через поширення нових штамів коронавірусу.

Наслідки пандемії

За прогнозами МВФ, сукупний дохід на душу населення в країнах із ринковою економікою та в країнах, що розвиваються, за винятком Китаю, в період між 2020 та 2022 роками буде на 22% нижчим, ніж якби пандемії коронавірусу не було.

Це може призвести до того, що з початку пандемії за межею бідності опиняться майже 90 млн людей.

Відновлення економіки України

У лютому міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings спрогнозувало зростання реального внутрішнього валового продукту (ВВП) України у 2021 році на рівні 4,1%. Економіка має майже відновитися після спаду на 4,2% у 2020 році.

Світовий банк у січні зазначав, що очікує зростання ВВП України у 2021 році на рівні 3%. У 2022 році — на 3,1%. Водночас там прогнозують, що світова економіка загалом зросте на 4% у 2021 році та на 3,8% у 2022 році через тривалі ефекти пандемії.