Силовий розгін демонстрації в Румунії могли спровокувати – аналітик
Силовий розгін антиурядової демонстрації, яку влаштували члени румунської діаспори10 серпня, могли спровокувати.
Силовий розгін антиурядової демонстрації, яку влаштували члени румунської діаспори 10 серпня, могли спровокувати.
Таку думку висловив румунський активіст і президент Forum Anaytics Сорін Іоніце в коментарі Громадському.
Сорін Іоніта зазначив, що двоє затриманих чоловіків 10 серпня, яких підозрюють у агресивній поведінці стосовно поліції, з футбольної команди.
Протестувальники зіткнулися з поліцією на антиурядовому мітингу, влаштованому членами румунської діаспори, 10 серпня 2018 року. Фото: EPA-EFE/Bogdan Cristel
Він додав, що, ймовірно, хлопці прийшли на демонстрацію добровільно. Однак аналітик не виключає, що це могла бути провокація.
«Поліція розпочала розслідування, і вони заарештували двох хлопців, які побили жінку-поліцейську. І вони з футбольного клубу. Вони приходять сюди, аби тільки добряче побитися з поліцією, як вони це роблять на футбольних матчах» — сказав Сорін Іоніта.
Сорін Іоніце припустив, що провокацію могла влаштувати правляча партія.
«Ми точно не знаємо, що трапилося у п'ятницю. Можливо, правляча партія мала намір скомпрометувати акцію, найнявши кількох шкідників», — зазначив він.
Під час демонстрації в Румунії затримали двох чоловіків, яких підозрюють в агресивній поведінці щодо поліції, повідомляє телеканал Digi 24. Затриманим 24 та 30 років, їхні імена невідомі.
Поліція за допомогою загальнодоступних матеріалів у соцмережах ідентифікує людей, які проявляли агресію щодо поліції.
Водночас розслідують і дії жандармерів, які використали проти демонстрантів сльозогінний газ та водомети.
Окрім того, повідомляється, що поліція застосовувала силу проти демонстрантів, зокрема журналістів.
10 серпня в Румунії почалися антиурядові протести членів румунської діаспори з різних країн світу.
Перед будівлею уряду мітингували румуни з Франції, Італії, Швеції, Німеччини, Норвегії та США.
Вони протестували через «укорінену корупцію», низькі заробітні плати і спроби уряду послабити судову владу у країні. Під час протестів у Бухаресті між протестувальниками та поліцією сталися сутички.
Під час сутичок на антиурядовому мітингу емігрантів перед будівлею уряду Румунії у Бухаресті постраждали понад 435 людей.
12 серпня у Румунії продовжилися вуличні протести за межами Бухареста, люди вийшли на протестні акції у різних частинах країни.
Нагадаємо, Генпрокуратура Румунії порушила справу щодо дій правоохоронців під час розгону антиурядового протесту у Бухаресті.
Група протестувальників спробувала прорвати поліцейський кордон, жандарми застосували сльозогінний газ та водомети. Понад 450 людей постраждало, серед них - 30 поліцейських.