«Тед Лассо»: за що найдобріший серіал 2020-го отримав «Еммі» й чи варто його дивитися

Сказати, що 2020 рік видався непростим, — явне применшення. Тож ідеальний серіал для втечі від реальності, який вийшов торік у серпні на стримінговій платформі Apple TV+, не міг не завоювати любові глядачів. Дивитися «Теда Лассо» — мовби закутатись у м’який плед, який захистить від усіх негараздів світу. З’ясуймо, чому цього року серіал здобув 4 премії «Еммі» й чи варто звернути на нього увагу.
На перший погляд, «Тед Лассо» — звичайна історія аутсайдера. Тренер з американського футболу Тед Лассо отримує запрошення очолити англійську команду Прем'єр-ліги «Ричмонд». І дарма, що американський і європейський футбол — це два різні види спорту. Власниця клубу навмисно запросила людину без досвіду, аби помститися колишньому чоловікові (той свого часу її кинув, а футбольний клуб вона отримала після розлучення).
Не дивно, що нового тренера не сприймає футбольна команда й палко ненавидять уболівальники, а власниця клубу вболіває тільки за його поразку. Це історія щирого оптимістичного американця, гаслом якого є слово «вір» — у світі, де кажуть «це буде надія, що вб’є тебе».
Здавалося б, таких історій про зіткнення культур уже є вдосталь. Та цей серіал завойовує прихильність своїм позитивним налаштуванням і добрим гумором. Він належить до жанру Жанр у розважальній індустрії, де протагоніст взаємодіє з іншими персонажами тільки з альтруїстичними мотивами й має позитивне ставлення до світу.найскор, який став особливо популярним у 2018 році, після приходу Дональда Трампа до влади.
Саме тоді в серіальній індустрії фокус змістився на персонажів, які вірять, що любов, доброта і ввічливість завоюють світ (як-от ведмежа Паддінгтон). І саме таким є Тед Лассо. Інколи може здаватися, що цей персонаж — своєрідний дурник. Але згодом стає ясно: він розуміє, як інші ставляться до нього, та все одно обирає бути собою і залишається добрим.
Ця історія завоювала статуетку «Еммі» у категорії «Найкращий комедійний серіал», проте глядач не знайде в ній багато жартів. Та й узагалі під час перегляду рідко виникатиме бажання посміятися. Головні переваги серіалу в тому, що він викликає посмішку, відчуття комфорту й емпатію до головних героїв.
Також «Тед Лассо» ненав’язливо пропонує глядачеві почати дискусію про актуальні проблеми. Тут і використання емоційного інтелекту в робочому середовищі, і токсична маскулінність, і фемінізм. Не забули сценаристи й про вічні теми — людські помилки та вміння їх виправляти, а також важливість добра й позитиву.
«Тед Лассо» став серіалом, що ввів у велику гру дві фігури: стримінг-сервіс AppleTV+ та Джейсона Судейкіса як актора й шоуранера. Саме після появи шоу на платформі «яблучний» сервіс отримав більшу частину підписників та широку популярність. А Судейкіс, який доти був відомий як комедійний актор в американських фільмах «Ми — Міллери» та «Нестерпні боси», довів, що може грати серйозні та глибокі ролі.
Цікаво, що історія персонажа Джейсона Судейкіса почалася з реклами каналу NBC про придбання прав на трансляцію англійської Прем’єр-ліги. У короткому ролику актор виконав роль американця Теда Лассо, який несподівано став тренером англійської команди. Уже сім років по тому Судейкіс разом із командою сценаристів розробив ціле шоу про нього.
Якщо у вас залишаються сумніви, чи вартий «Тед Лассо» перегляду, то другий сезон, який виявився не гіршим за перший і поглибив персонажів та конфлікти, доводить: вартий. А фанати серіалу вже чекають на третій сезон — його анонсували ще до виходу другого.
Авторка: Олександра Калініченко