Тести на антитіла можуть бути негативними після вакцинації проти COVID-19 — у МОЗ пояснюють, чому так
У людини, яка вакцинувалася проти коронавірусу, може виявитися негативним тест на антитіла до вірусу. Це — нормально. Однією з причин такого явища є відсутність стандартизації тестів.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.
«Якщо ви вакцинувались проти COVID-19, здали тест на антитіла, але маєте негативні результати, не хвилюйтеся», — радять у МОЗ.
І пояснюють, що лабораторії роблять ІФА-тести по-різному, різними тест-системами та на різному обладнанні. Тому вони часто дають неточні результати.
Окрім цього, антитіла не є єдиною ланкою захисту від коронавірусу. Крім них існує ще клітинний імунітет, який теж виробляється внаслідок вакцинації.
«Національна технічна група експертів з питань імунізації не рекомендує визначати рівень антитіл ні до, ні після вакцинації», — вказано у повідомленні.
Вакцинація в Україні
Вона триває з 24 лютого. Загалом щеплення роблять такими препаратами:
- CoviShield (та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії) — Україна отримала 500 тисяч доз;
- AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї — Україна отримала 367 200 доз;
- AstraZeneca, яку виготовляють в Італії — Україна отримала 705 600 доз;
- CoronaVac — Україна отримала 1,9 мільйона доз;
- Pfizer — Україна отримала 1 064 700 доз у межах COVAX та 367 370 доз у межах прямого контракту.
В Україні за минулу добу, 24 червня, зробили 96 180 щеплень проти COVID-19 — найбільше з початку вакцинальної кампанії. Загалом перше з двох щеплень в Україні отримали 1 834 969 людей, а повністю вакцинувалися (отримали обидві дози) — 490 376 (з них двоє людей першу дозу отримали за кордоном).
Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, у червні в Україні мали б зробити щонайменше 5,6 млн щеплень. Для цього щодня потрібно вакцинувати приблизно 182 тисячі людей. За планом таких самих темпів мали досягнути й у травні, але цього не сталося.
Цей матеріал опубліковано за підтримки: The Black Sea Trust for Regional Cooperation, a project of the German Marshall Fund. Висловлені у публікації думки не обов’язково відображають погляди Black Sea Trust або їхніх партнерів.