Що робити, якщо пропустили щеплення другою дозою вакцини проти COVID-19? У МОЗ дали рекомендації

У Міністерстві охорони здоров'я дали рекомендації для тих, хто не зміг у визначені терміни зробити щеплення другою дозою вакцини проти коронавірусу.

Їх опублікували на сторінці у Facebook.

Там нагадали, що виробники визначили такі терміни для введення другої дози вакцин:

  • Comirnaty/Pfizer-BioNTech — 21-28 днів,
  • CoronaVac/Sinovac Biotech — 28 днів,
  • Oxford/AstraZeneca — 12 тижнів.

У разі непереборних обставин щеплення другою дозою можна зробити на 7 днів раніше зазначеного інтервалу для вакцин CoronaVac/Sinovac та AstraZeneca (Covishield/SKBio).

Для вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech відразу визначене «вікно», в межах якого можна зробити друге щеплення, — в період між 21-м та 28-м днем після введення першої дози.

Водночас у МОЗ наголошують, що друга доза вакцини проти COVID-19, яку ввели раніше або пізніше від рекомендованого інтервалу, теж зараховується. Людині не потрібно повторно проходити вакцинацію.

Наразі, як зазначають у МОЗ, кінцевий найпізніший термін введення другої дози вакцини проти COVID-19 не визначено. Але там рекомендують вакцинуватись раніше або пізніше тільки у випадку крайньої потреби. Другу дозу ввести потрібно за першої ж нагоди.

Вакцинація в Україні

Вона триває з 24 лютого. Загалом перше з двох щеплень в Україні отримали 1 726 040 людей, а повністю вакцинувалися (отримали обидві дози) — 360 452 (з них двоє людей першу дозу отримали за кордоном).

Щеплення роблять такими препаратами:

  • CoviShield (та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії) — Україна отримала 500 тисяч доз;
  • AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї — Україна отримала 367 200 доз;
  • AstraZeneca, яку виготовляють в Італії — Україна отримала 705 600 доз;
  • CoronaVac — Україна отримала 1,7 мільйона доз;
  • Pfizer — Україна отримала 707 850 доз у межах COVAX та 183 690 доз у межах прямого контракту.

Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, у червні в Україні мали б зробити щонайменше 5,6 млн щеплень. Для цього щодня потрібно вакцинувати приблизно 182 тисячі людей. За планом, таких самих темпів мали досягнути й у травні, але цього не сталося.