TikTok не встигає видаляти копії відео з суїцидом чоловіка, тож користувачі попереджають одне одного про вміст ролика
У соцмережі TikTok нещодавно з'явилося відео, на якому чоловік накладає на себе руки. Попри те, що оригінальний ролик видалили, у мережі поширюються копії, які TikTok не встигає вилучити. Тож користувачі вирішили самостійно попереджати одне одного про вміст відео.
Про це повідомляє BBC та The Verge.
У TikTok наприкінці серпня з'явилося відео, як чоловік спочатку розмовляє, а потім стріляє у себе. Ролик з'явився під час стріму у Facebook.
Відео почали масово поширювати у Twitter, Instagram та TikTok у перші вихідні вересня. У TikTok кажуть, що їхні системи автоматично виявляють ролики, що порушують користувацьку політику. Зокрема профілі, які декілька разів завантажують це відео, блокують.
Деякі користувачі постять стоп-кадр із початку відео та вказують, що цей ролик містить сцени самогубства, тому не варто його шукати.
Також просять: «Якщо ви бачите цього хлопця, гортайте далі».
У TikTok навіть подякували за таку користувацьку ініціативу:
«Ми вдячні членам нашої спільноти, які повідомили про вміст та застерегли інших від перегляду чи обміну такими відео на будь-якій платформі, з поваги до людини та її родини».
А як у соцмережах захищають від чутливого контенту?
Його мають блокувати модератори чи спеціальні алгоритми. Проте у працівників, які слідкують за таким контентом, також погіршується психічне здоров'я. Наприклад, Facebook виплатить 52 мільйони доларів компенсації своїм нинішнім і колишнім модераторам контенту, в яких через роботу в соцмережі виникли проблеми зі психічним здоров’ям.
Куди звертатися, якщо необхідна психологічна допомога?
У Києві працює цілодобовий «Телефон довіри» Центру медико-психологічної допомоги та профілактики кризових станів:
- 044 456 17 02,
- 044 456 17 25.
В Україні цілодобово працює «гаряча лінія» з попередження суїцидів та психологічної підтримки Lifeline Ukraine для ветеранів за номером 7333.
За номером 0-800-501-701 працює Всеукраїнський телефон довіри.