Facebook погодився виплатити 52 мільйони доларів компенсації своїм нинішнім і колишнім модераторам контенту, в яких через роботу в соцмережі виникли проблеми зі психічним здоров’ям.

Таке рішення компанія ухвалила в межах досудового врегулювання колективного позову від 11250 нинішніх і колишніх працівників, передає The Verge.

Повідомляється, що кожен позивач отримає щонайменше 1000 доларів компенсації і зможе претендувати на додаткову виплату в разі, якщо в нього виявили посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) або інші проблеми із психічним здоров’ям, як-от депресію чи залежність.

Окрім того, Facebook зобов’язався змінити підходи до модерації контенту, зокрема що стосується перегляду працівниками зображень і відео негативного змісту. Також модераторам надаватимуть безкоштовну психологічну підтримку.

Facebook найняла кілька компаній-підрядників для модерації контенту після виборів президента в США в 2016 році. Тоді компанію критикували через те, що вона не перешкоджала поширенню фейків і дезінформації в соцмережі.

У 2019 році розслідування The Verge виявило, що модератори страждали від психічних розладів через свою роботу. Також з’ясувалося, що деякі компанії-підрядники змушували підписувати працівників угоду про нерозголошення.

Поділитись: