Тисяча за вакцинацію: МОЗ попередило про нову схему шахраїв

В Україні з’явилася нова шахрайська схема, за якої зловмисники від імені Міністерства охорони здоров’я намагаються виманити в українців персональні дані, обіцяючи нібито виплатити тисячу за вакцинацію.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на брифінгу 6 грудня.

Ляшко попередив, що шахраї від імені МОЗ надсилають українцям повідомлення з проханням назвати номер банківської картки та інші персональні дані нібито для отримання тисячі гривень за повний курс щеплення.

Міністр запевнив, що його відомство не формувало й не надсилало громадянам жодні повідомлення. Він попросив українців користуватися лише перевіреною інформацією з офіційних державних ресурсів.

Нагадаємо, раніше про схожу схему попереджав «ПриватБанк». Там розповіли, що клієнтам надходить повідомлення про доступні виплати за вакцинацію на кілька тисяч гривень.

Далі шахраї пропонують перейти за посиланням на фальшиву сторінку сайту, заповнити особисті дані та реквізити банківських карток. Унаслідок таких махінацій користувачі можуть втратити гроші з рахунку.

Як насправді отримати «ковід-тисячу»?

Програма виплат за вакцинацію стартує 19 грудня, а взяти участь у ній на першому етапі можна буде через мобільний застосунок «Дія». На другому етапі (третій квартал 2022 року) уряд запропонує альтернативний механізм нарахування, над яким зараз працюють.

Отримати допомогу зможуть ті, хто пройшов повний курс вакцинації. Витратити гроші можна буде на квитки в кінотеатр, театр, на концерт, заняття спортом, купівлю книжок чи подорожі Україною потягом або літаком.

Загалом на програму у 2021 році спрямують 8 млрд гривень. Тобто до кінця року отримати виплату зможуть лише 8 млн українців. Раніше президент Володимир Зеленський казав, що ще 3 мільярди виділять на початку 2022 року.

В Україні станом на 6 грудня зробили 25,5 мільйона щеплень проти коронавірусу. Принаймні першу дозу отримали 13,7 мільйона людей, а повністю вакцинувалися — 11,8 мільйона.

План вакцинації передбачає, що в серпні мали зробити 6 мільйонів щеплень, а з вересня — понад 8 мільйонів щомісяця. Проте в реальності вийшло інакше: у серпні зробили 3,6 мільйона щеплень, у вересні — 3,2 млн. У жовтні вдалося виконати план — зробили 8,4 млн щеплень, а от у листопаді — 7,05 млн.

Автор: Маркіян Климковецький