ТОП-5 тижня: протести під Радою, смертельна аварія в Харкові і обшуки благодійників
А також про ухвалення медичної реформи і про те, чому російська журналістка Ксенія Собчак вирішила балотуватися в президенти
ПРОТЕСТИ ПІД РАДОЮ
Під стінами Верховної Ради 17 жовтня відбулась масова акція на підтримку «Великої політичної реформи», організаторами якої виступають шість громадських організацій, дев’ять політичних партій та 11 народних депутатів абсолютно різних політичних поглядів.
Члени оргкомітету місяць їздили регіонами та агітували громадян приїхати 17 жовтня до Києва або вийти на мітинг у своєму місті. Саакашвілі «подорожував регіонами окремо, у компанії інших політичних союзників — екс-голови СБУ Валентина Наливайченка, нардепа Дмитра Добродомова й колишнього депутата Єгора Фірсова. В останній момент до акції вирішила долучитися ще одна союзниця Саакашвілі — Юлія Тимошенко.
Політична акція, кількість учасників якої за весь час проведення не перевищувала 5 тисяч, змусила понервувати президента й стимулювала парламент почати роботу над зміною виборчого законодавства. Водночас замість того, щоб об’єднати умовне «єврокрило» опозиції, роз’єднала її організаторів.
«Один на площі»: як зруйнувався «Карфаген» нової опозиції
Фото: Владислав Мусієнко/УНІАН
СМЕРТЕЛЬНЕ ДТП У ХАРКОВІ
Київський райсуд Харкова обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном 60 днів для 20-річної Олени Зайцевої, яка була за кермом авто, що спричинило смертельну ДТП, внаслідок якої 5 людей загинули.
Увечері 18 жовтня в центрі Харкова на перехресті вулиці Сумської і провулку Мечникова зіткнулися дві автівки. Позашляховик Lexus RX, за кермом якого була 20-річна дівчина, вилетів на тротуар, де на зелене світло чекали пішоходи. П’ятеро людей загинули, постраждали ще шестеро. Двоє перебувають у вкрай важкому стані.
Громадське зібрало деталі й обставини ДТП, інформацію про винуватців і постраждалих
Що відомо про трагічне ДТП у центрі Харкова
Фото: Сергій Бобок/УНІАН
ОБШУКИ В ОФІСАХ БЛАГОДІЙНИКІВ
Міжнародна організація «Лікарі без кордонів» та маленькі провінційні фонди, протестантські релігійні групи та борці з поширенням ВІЛ/СНІДу серед наркозалежних та секс-робітниць — близько трьох десятків благодійників відтепер об’єднує не лише гуманітарна діяльність, а й звинувачення Служби безпеки України у фінансуванні тероризму.
Таємно від самих підозрюваних, цієї осені спецслужба розпочала активну перевірку їхньої діяльності, а до деяких гуманітарних фондів уже завітали слідчі. На чому ґрунтуються обвинувачення СБУ та чому вони загрожують країні черговим міжнародним скандалом, з’ясовувало Громадське.
«Благодійні спонсори»: чому СБУ підозрює гуманітарні фонди у фінансуванні тероризму
Фото: Corinne Baker/MSF
УХВАЛЕННЯ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ
У четвер 19 жовтня Верховна рада 240-ка голосами нарешті ухвалила законопроект №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» — ключовий у пакеті урядової медичної реформи.
Після триденного обговорення в сесійній залі й піврічного — у комітетах та кулуарах, законопроект зберіг ключові принципи, але й зазнав кількох важливих змін. Яких саме — пояснює Громадське.
Як працюватиме ухвалена медична реформа
Фото: Владислав Мусієнко/POOL/УНІАН
СОБЧАК — КАНДИДАТКА У ПРЕЗИДЕНТИ РОСІЇ
Російська журналістка Ксенія Собчак заявила, що балотуватиметься в президенти Росії. Раніше про участь у президентських перегонах заявив російський опозиційний політик Олексій Навальний. Як тепер опозиціонери ділитимуть виборців, і що означає висування Собчак — розбиралося Громадське
Що означає висунення Ксенії Собчак у президенти Росії
Фото: REUTERS/SERGEI KARPUKHIN