Трампа заарештували, він прибув до зали суду (ДОПОВНЕНО)

Колишнього президента США Дональда Трампа формально заарештували. Згодом він прибув до зали суду в Нью—Йорку, де йому пред’являть звинувачення.

Про це повідомило CNN.

Незабаром очікується, що Трампа доставлять до зали суду. Прямуючи до офісу прокурора, у своїй соцмережі Truth Social колишній президент США написав: «Не можу повірити, що це відбувається в Америці». Він назвав арешт «сюрреалістичною ситуацією».

Зазначається, що арешт є формальним і на Трампа не надінуть наручники, він і так перебуває під постійним наглядом правоохоронців як колишній президент. Очікується, що у нього візьмуть відбитки пальців, хоча поки невідомо, чи буде зроблений його знімок. Далі Трампа доставлять до зали суду, де йому пред’являть звинувачення.

CNN повідомило, що проти колишнього президента США висунуть понад 30 звинувачень.

30 березня Великий суд присяжних Мангеттену в Нью-Йорку висунув Трампу обвинувачення у прихованні фінансових платежів, здійснених під час президентської кампанії 2016 року, з метою замовчування інформації про позашлюбні сексуальні стосунки.

Це вперше в історії США, коли нинішній або колишній президент зіткнувся з кримінальними обвинуваченнями. Конкретні звинувачення ще невідомі.

«Очікується, що в залі суду на Мангеттені прокурори на чолі з окружним прокурором Нью-Йорка Елвіном Бреггом, демократом, розкриють обвинувальний акт, висунутий минулого тижня. Після цього Трамп і його адвокати вперше побачать точні звинувачення проти нього», — написала агенція AP.

Як припускають ЗМІ, розкриття обвинувального акта може бути 4 квітня.

Доповнено о 21:33. CNN пише, що Дональд Трамп увійшов до зали суду в Нью-Йорку, де йому пред’являть звинувачення, і, схоже, не визнає себе винним.

Доповнено о 22:04. Трамп не визнав себе винним у 34 кримінальних обвинуваченнях проти нього у кримінальному суді Мангеттену, повідомило джерело для CNN.

Доповнено о 22:33. Колишній президент США залишив зал суду після пред'явлення звинувачень. Трамп покинув будівлю та сів у свій кортеж, припаркований на вулиці. Він не зробив жодних заяв. З нього зняли формальний арешт.

Що відомо про справу?

Розслідування вважає, що наприкінці президентської кампанії 2016 року адвокат Трампа та його агент Майкл Коен заплатив Стормі Деніелс 130 тисяч доларів, щоб та замовчувала свої сексуальні стосунки з політиком.

Потім Коен отримав відшкодування від компанії Трампа, яка також винагородила юриста бонусами та додатковими платежами, зареєстрованими внутрішньо як судові витрати. За кілька місяців, за словами Коена, компанія заплатила йому 420 тисяч доларів.

Перед тим у 2016 році, за інформацією слідства, Коен також домовився, щоб видавець таблоїда National Enquirer заплатив моделі Playboy Карен Макдугал 150 тисяч доларів, щоб вона не розповідала про свій роман із Трампом.

У 2018 році федеральна прокуратура Нью-Йорка зрештою звинуватила Коена в порушенні федеральних законів щодо фінансування передвиборчої кампанії, стверджуючи, що виплати становили недозволену допомогу президентській кампанії Трампа. Коен визнав себе винним за цими звинуваченнями та непов’язаним із цим ухиленням від сплати податків — і відсидів у федеральній в’язниці.

Трамп був причетний до судових справ, але прокуратура США на той час відмовилася висунути проти нього обвинувачення. Міністерство юстиції вважало, що судове переслідування тодішнього чинного президента у федеральному суді було б неконституційним.

Розслідування поновили у 2019 році. Його доля здавалася невизначеною, доки на початку березня 2023 року не стало відомо, що Трампа запросили свідчити перед великим журі. Це стало сигналом того, що прокурори близькі до пред’явлення обвинувачень, зазначають журналісти.