Трампу висунули обвинувачення у справі про приховання позашлюбних стосунків

Колишній президент Дональд Трамп жестикулює після оголошення про те, що балотується в президенти втретє, під час виступу в Мар-а-Лаго в Палм-Біч, штат Флорида, 15 листопада 2022 року
Колишній президент Дональд Трамп жестикулює після оголошення про те, що балотується в президенти втретє, під час виступу в Мар-а-Лаго в Палм-Біч, штат Флорида, 15 листопада 2022 рокуAP Photo / Andrew Harnik

Колишньому президенту Сполучених Штатів Дональду Трампу висунули обвинувачення у прихованні фінансових платежів, здійснених під час президентської кампанії 2016 року, з метою замовчення інформації про позашлюбні сексуальні стосунки. Це вперше в історії США, коли нинішній або колишній президент зіткнувся з кримінальними обвинуваченнями.

Про це повідомляє Associated Press та Reuters.

Обвинувачення виніс Великий суд присяжних Мангеттена у Нью-Йорку.

Розслідування окружного прокурора було зосереджено на грошах, виплачених порноакторці Стормі Деніелс і колишній моделі Playboy Карен Макдугал, які, як припускається, могли публічно виступити із заявами, що вони мали з Трампом позашлюбні сексуальні стосунки.

Трамп відкинув звинувачення, назвавши розслідування «політичним переслідуванням».

«Це політичне переслідування та втручання у вибори на найвищому рівні в історії», — заявив він.

Його адвокати Сьюзан Нечелес і Джозеф Такопіна заявили, що Трамп «не вчиняв жодного злочину» і що захист «буде рішуче боротися з цим політичним переслідуванням у суді».

За кілька тижнів до висунення обвинувачення Трамп критикував розслідування в соціальних мережах і закликав своїх прихильників протестувати, що спонукало посилити заходи безпеки навколо будівлі кримінального суду Мангеттена.

Крім того, Трамп може стикнутися з іншими потенційними юридичними небезпеками.

Так, окружний прокурор міста Атланта вже два роки розслідує спроби Трампа та його союзників втрутитися в підрахунок голосів у Джорджії у 2020 році. А спеціальний прокурор Міністерства юстиції США розслідує зберігання секретних документів Трампа в його будинку в Мар-а-Лаго у Флориді та його спроби скасувати результати виборів.

Що відомо про справу?

Розслідування вважає, що наприкінці президентської кампанії 2016 року адвокат Трампа та його агент Майкл Коен заплатив Стормі  Деніелс 130 тисяч доларів, щоб та змусила замовчувала про її сексуальні стосунки з політиком.

Потім Коен отримав відшкодування від компанії Трампа, яка також винагородила юриста бонусами та додатковими платежами, зареєстрованими внутрішньо як судові витрати. За кілька місяців, за словами Коена, компанія заплатила йому 420 тисяч доларів.

Перед тим у 2016 році, за інформацією слідства, Коен також домовився, щоб видавець таблоїда National Enquirer заплатив моделі Playboy Карен Макдугал 150 тисяч доларів за те, щоб вона не розповідала про свій роман з Трампом.

У 2018 році федеральна прокуратура Нью-Йорка зрештою звинуватила Коена в порушенні федеральних законів про фінансування передвиборчої кампанії, стверджуючи, що виплати становили недозволену допомогу президентській кампанії Трампа. Коен визнав себе винним за цими звинуваченнями та непов’язаним з цим ухиленням від сплати податків і відсидів у федеральній в’язниці.

Трамп був причетний до судових справ, але прокуратура США на той час відмовилася висунути проти нього обвинувачення. Міністерство юстиції вважало, що судове переслідування тодішнього чинного президента у федеральному суді було б неконституційним.

Розслідування поновили у 2019 році. Його доля виглядала невизначеною, доки на початку березня 2023 року не стало відомо, що Трампа запросили свідчити перед великим журі. Це стало сигналом того, що прокурори близькі до пред’явлення обвинувачень, зазначають журналісти.