Трампістка подала до закону про допомогу Україні правки про «переслідування християн» та «біолабораторії»

Членкиня Республіканської партії США Марджорі Тейлор Грін внесла до останнього законопроєкту про допомогу Україні низку правок, які повторюють наративи російської пропаганди.

Відповідні правки можна побачити на сайті Комітету з питань регламенту Палати представників США.

Так, республіканка запропонувала заборонити фінансування для допомоги Україні «до проведення в Україні вільних і чесних виборів»; «поки в Україні не припиниться переслідування християн» та «поки Україна не закриє всі біолабораторії».

Окрім того, вона запропонувала, аби всі члени Конгресу США, які проголосують за цей закон, були мобілізовані до Збройних сил України.

Серед інших її правок до цього законопроєкту — перенаправити кошти жертвам пожеж на Гаваях, жертвам падіння потяга у Східній Палестині, а також Генпрокуратурі для ініціювання масових депортацій нелегалів.

Що відомо про законопроєкт?

17 квітня Палата представників США — нижня палата Конгресу — опублікувала текст нового законопроєкту щодо допомоги Україні, згідно з яким Україна може отримати близько 61 млрд доларів та балістичні ракети ATACMS.

У верхній палаті Конгресу, Сенаті, ще з минулого року схвалений комплексний законопроєкт, який передбачає виділення 60 млрд доларів на допомогу Україні та видатки на допомогу іншим країнам. Цей документ місяцями залишався заблокованим у Палаті представників, де більшість становлять республіканці.

На тлі блокування республіканці подавали свої альтернативні ініціативи, які провалювалися на голосуванні.

Зрештою, спікер Палати представників Майк Джонсон на закритому засіданні презентував чотири окремі законопроєкти, які розбили з великого законопроєкту, заблокованого республіканцями. Окремі документи стосуються американської допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та пріоритетів національної безпеки.

У Білому домі «на перший погляд» оцінили, що новий законопроєкт відповідає запитам Білого дому. А Президент США Джо Байден пообіцяв негайно підписати документ після схвалення Конгресом.