Трансляція засідання Радбезу Росії, схоже, була записана зазделегідь — Центр інформбезпеки

«Пряма трансляція» позачергового засідання Ради безпеки Росії щодо визнання «Л/ДНР», схоже, насправді була записана заздалегідь.

На це звернув увагу Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Так, годинник міністра оборони Сергія Шойгу показував на 5 годин пізніше, ніж це насправді транслювали в «прямому етері». Крім того, під час засідання показали, як від трибуни йде генпрокурор Ігор Краснов, хоча перед тим не показували його виступу.

Також Центр інформбезпеки звертає увагу, як прем'єр-міністр Михайло Мішустін зізнався, що російський уряд «уже багато місяців веде підготовку до визнання "Л/ДНР"».

Проте й це не останній ляп засідання Радбезу. Наприклад, глава розвідки Сергій Наришкін запропонував одразу включити «Л/ДНР» у склад Росії.

«Путін навіть відірвався від розглядання власного манікюру і вимушений був виправити свого головного розвідника, нагадавши, що наразі йдеться тільки про "незалежність Л/ДНР"», — зазначає Центр інформбезпеки.

Визнання Росією «Л/ДНР»

Президент Росії Володимир Путін 21 лютого провів позачергове засідання Ради безпеки країни, щоб обговорити визнання незалежності самопроголошених «Л/ДНР» — про це просили ватажки власне «республік». Усі члени Радбезу висловилися за визнання, а Путін сказав, що рішення ухвалить сьогодні.

А 16 лютого Путін уже взяв до уваги звернення Держдуми РФ із закликом визнати самопроголошені «Л/ДНР». У Кремлі зауважили, що визнання «Л/ДНР» не відповідає Мінським домовленостям, а проте видавання жителям окупованого Донбасу російських паспортів порушенням «Мінська» там не вважають.

Україна офіційно звернулася до Ради Безпеки ООН з ініціативою обговорення цієї постанови Держдуми РФ. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, що заклик визнати «Л/ДНР» порушує Мінські домовленості та підриває процес мирного врегулювання.

Що передувало?

З 17 лютого в зоні бойових дій на Донбасі значно збільшилася кількість обстрілів. Бойовики за добу десятки разів порушують режим «тиші» (а 19 лютого була понад сотня порушень), водночас заявляючи про «атаку» з українського боку.

Станом на 16:00 21 лютого бойовики вже 32 рази порушували режим припинення вогню у зоні бойових дій на Донбасі. У ЗСУ наголошують, що відкривають вогонь лише у тих випадках, коли дії окупаційної влади загрожують життю та здоров'ю українських бійців і мирних громадян.

А Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що Росія готує теракти на окупованих територіях Донбасу, жертвами яких мають стати мирні жителі. За його словами, Москва прагне використати це як привід для звинувачення України та введення регулярних підрозділів збройних сил РФ під виглядом «миротворців».