Україна звернулась до Радбезу ООН через заклик депутатів Росії визнати «Л/ДНР»
Україна офіційно звернулася до Ради Безпеки ООН з ініціативою обговорення постанови Держдуми РФ щодо визнання самопроголошених «Л/ДНР».
Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Він наголосив, що заклик визнати «Л/ДНР» порушує Мінські домовленості та підриває процес мирного врегулювання. Україна просить розглянути це питання на засіданні щодо імплементації Мінських домовленостей, котре має відбутися 17 лютого.
Нагадаємо: президент Росії Володимир Путін уже взяв до уваги звернення Держдуми РФ із закликом визнати самопроголошені «Л/ДНР». У Кремлі зауважили, що визнання «Л/ДНР» не відповідає Мінським домовленостям, а проте видавання жителям окупованого Донбасу російських паспортів порушенням «Мінська» там не вважають.
Окрім того, на тлі подальшого скупчення російських сил біля українських кордонів Україна ініціювала спільне засідання Постійної ради та Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ протягом 48 годин задля вироблення подальших кроків.
11 лютого Україна оголосила, що Росія протягом 48 годин має надати точні дані про військові навчання та кількість техніки біля кордонів. Вимоги висунули відповідно до механізму зменшення небезпеки, передбаченого третім розділом («Зниження ризику») Віденського документа.
Утім, Росія ці вимоги проігнорувала, і через відсутність відповіді Україна вирішила скликати надзвичайну зустріч з РФ та всіма державами-учасницями Віденського документа ОБСЄ, на якій Росія мала б надати роз'яснення. Проте РФ проігнорувала й це засідання.
Кулеба закликає Росію відповісти та використати інструменти ОБСЄ для зниження напруги. «Заяв про відведення [частини російських сил] замало. Необхідна прозорість і факти», ㅡ написав міністр.
Що відбувається на кордонах України?
В українській розвідці казали, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України взимку 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, з Білорусі та з боку російського кордону.
За даними Міноборони, наразі біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових. Хоч в останньому зверненні президент США Джо Байден казав про 150 тисяч солдатів.
Українська влада запевняє, що армія готова дати відсіч, а партнери на нашому боці. В МЗС закликали зберігати спокій, консолідуватися й уникати дій, що розхитують стабільність та сіють паніку.
Крім того, поки що Міноборони України не помічало формування біля наших кордонів наступальних угруповань РФ. А міністр оборони сказав, що не вірить у взяття Києва: мовляв, наступати на столицю можна лише з боку Білорусі, але там три чверті кордону — болота і складний рельєф, який буде важко пройти.
- Поділитися: