Тупицького не пустили в Конституційний Суд на скликане ним же засідання. Там мали розглянути його звільнення
Працівники Державної охорони не пустили голову Конституційного Суду Олександра Тупицького у приміщення КСУ на скликане ним же спецзасідання. На ньому хотіли розглянути указ президента про звільнення Тупицького.
Трансляцію біля будівлі суду вів телеканал «Прямий».
Тупицький прийшов до суду і сказав працівникам Держохорони, що судді КСУ отримали його розпорядження про скликання спецзасідання. Ті його не пропустили.
«Ви зриваєте засідання», — сказав Тупицький охороні.
За його словами, на засіданні має відбутися таємне голосування серед суддів КС, у ході якого мали вирішити, чи звільняють судді його з посади голови КСУ. Тупицький вважає, що указ президента не має юридичних наслідків, але засідання він все ж призначив.
«Ми прийшли і готові взяти участь, щоб вирішилася наша доля — звільнять чи не звільнять. Кінець цьому повинен бути чи не повинен?» — сказав Тупицький.
Охоронців це не переконало, вони відмовилися його пропускати. А в кінці розмови Тупицький зазначив: «Ми вам будемо дякувати за те, що залишилися суддями, а я — головою суду».
Далі Тупицький сів в авто і поїхав.
У грудні 2020 року Зеленський своїм указом відсторонив Тупицького від посади голови КСУ. У березні 2021 року глава держави також скасував укази президента-втікача Віктора Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду. У документі вказано, що зробили це «із метою гарантування додержання Конституції України, прав і свобод людини й громадянина, забезпечення державної незалежності та національної безпеки».
Водночас за законом повноважень звільняти суддів КСУ у президента немає, це можуть зробити лише самі судді цього суду.
Нещодавно група народних депутатів від «Європейської Солідарності» та «Батьківщини» звернулась до КСУ з вимогою визнати такі дії президента незаконними.
Відсторонення Тупицького
Після грудневого указу про відсторонення Тупицького офіційною причиною називали кримінальну справу щодо нього. Зокрема журналісти програми «Схеми» опублікували «Плівки Тупицького», які свідчать, що очільник КСУ брав тіньову участь у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу». Після цього його викликали до Офісу генпрокурора. Тупицький не прийшов, тому про підозру йому повідомили поштою.
Конституційний Суд назвав указ Зеленського «юридично нікчемним». Тупицький неодноразово намагався потрапити у свій офіс, але його не пропускали співробітники Держохорони.