Twitter погрожує Meta судом через запуск конкурентної платформи Threads

Twitter погрожує подати в суд на Meta Platforms через запуск платформи з аналогічним функціоналом під назвою Threads. Вона запрацювала 6 липня і вже має 30 мільйонів користувачів.

Про це пише Reuters.

Юрист Twitter Алекс Спіро надіслав листа генеральному директору Meta Марку Цукербергу, у якому стверджує, що корпорація найняла колишніх співробітників Twitter, які «мають доступ до комерційних таємниць Twitter та іншої вкрай конфіденційної інформації».

Юрист наголосив, що Twitter має намір «суворо дотримуватись своїх прав інтелектуальної власності» та закликав Meta вжити «припинити використання будь-яких комерційних таємниць Twitter».

Водночас речник Meta Енді Стоун запевнив, що в команді інженерів Threads немає експрацівників соцмережі Ілона Маска. Також колишній старший співробітник Twitter сказав Reuters, що йому не відомо про співробітників, які перейшли до Threads.

Власник Twitter Маск відреагував на ситуацію і заявив: «Конкуренція — це добре, шахрайство — ні».

Meta Platforms 6 липня запустила соціальну мережу для текстових повідомлень Threads у більш ніж 100 країнах, зокрема і в Україні. Там вже зареєструвалося понад 30 мільйонів користувачів. Також корпорація володіє Instagram та Facebook.

 Чому Twitter так реагує?

Після того як у квітні 2022 року Ілон Маск уклав угоду про придбання соцмережі, а пізніше став її гендиректором, він почав запроваджувати свою політику. Ці нововведення, відштовхнули як користувачів, так і рекламодавців, зауважує Reuters.

Так, новий власник розпочав із масового скорочення працівників. Маск заявляв, що хоче, аби Twitter став «платформою для свободи слова в усьому світі». А у листопаді він анонсував «амністію» сторінок, які раніше заблокували за порушення правил Twitter.

Видання Financial Times у листопаді писало, що більшість відомих світових брендів скоротили витрати на рекламу у Twitter до мінімуму або відмовилися від них узагалі через «хаос в управлінні компанії».

У липні 2023 року платформа заявила про введення обмеження кількості публікацій на день, які можуть бачити користувачі. За словами Маска, це потрібно, аби «усунути надзвичайний рівень збору даних і маніпуляцій системою». З опису Threads випливає, що обмежень у перегляді дописів немає.

Перед запуском нової платформи від Meta BBC припускало, що Threads може стати найбільшою загрозою для Twitter, оскільки Цукерберг «має успішну історію запозичень ідей інших компаній».