У 2019-му у світі виробили 130 млн тонн одноразових пластикових відходів. За 55% із них відповідальні лише 20 компаній
У 2019 році у світі виробили 130 мільйонів тонн одноразових пластикових відходів — більшість із цих відходів викидають на звалища, закопують або спалюють. Крім того, лише 20 компаній відповідальні за 55% одноразових відходів.
Про це йдеться в Індексі виробників пластикових відходів, передає The Guardian.
До двадцятки найбільших виробників одноразових відходів потрапили державні й транснаціональні компанії, зокрема нафтові гіганти та хімічні компанії.
Так, найбільше таких відходів виробляє американська нафтова корпорація ExxonMobil — вона відповідальна за 5,9 мільйона тонн викинутого одноразового пластику у 2019 році. Американська хімічна корпорація Dow створила 5,5 мільйона таких відходів, а китайське нафтове підприємство Sinopec — 5,3 мільйона тонн.
Загалом одинадцять компаній із двадцятки найбільших забруднювачів розташовуються в Азії (п'ять — у Китаї), чотири — у Європі, три — у Північній Америці та по одній у Латинській Америці та на Близькому Сході. Крім того, виробництво пластику фінансують світові банки.
Згідно зі звітом, одноразовий пластик найчастіше виробляється з викопного палива і він є одним із найскладніших предметів для перероблювання. Лише 10-15% одноразового пластику щороку перероблюється, решта — потрапляє на звалища. Крім того, у 2019 році лише 2% одноразового пластику виготовили з перероблених матеріалів.
Також автори прогнозують, що упродовж наступних п'яти років виробництво одноразового пластику може зрости на 30%. А до 2050 року пластик спричинятиме 5-10% викидів парникових газів.