У 2021 році в Україні оновлять 62 заклади професійної освіти. На це виділили 150 млн грн

Конкурсна комісія Міністерства освіти і науки відібрала 62 заклади професійної освіти, які у 2021 році отримають гроші на облаштування нових або дооснащення раніше створених навчально—практичних центрів.

Про це повідомили у МОН. Відповідний наказ опублікували 27 липня.

У міністерстві зазначають, що гроші використають для створення центрів за технологічно складними професіями. Йдеться, наприклад, про верстатників широкого профілю, електрогазозварників, токарів, електромонтажників. У МОН кажуть, що вони «гостро затребувані на ринку праці».

«Разом з тим, традиційно популярною лишилася сфера послуг. Частина поданих заявок буде профінансована за професією кухаря, кондитера, швачки та інших. За цими професіями навчається переважна більшість учнів», — зазначив заступник міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Він каже, що субвенцію у 150 млн грн розподілять між областями, але створення центрів має профінансувати також місцева влада, а ще самі заклади освіти або інші соціальні партнери.

Хто отримає гроші?

У МОН вирішили, що найбільше коштів на створення центрів отримають Дніпропетровська та Львівська області — по 5 закладів у кожній. Ці регіони мають найбільші мережі закладів профосвіти. Так, на Дніпропетровщині працює 58 профтехів, а на Львівщині — 55, наголошують в уряді.

Загалом до переліку закладів, які отримають підтримку на створення центру, увійшли профтехи з усіх регіонів країни. Планується створення 55 нових центрів та дооснащення семи вже наявних.

Чому це важливо?

У червні у МОН повідомили, що профільний комітет Ради розробляє законопроєкт щодо зміни концепції професійно-технічної освіти. Вона передбачає, що в майбутньому від 40% до 60% випускників будуть отримувати саме професійну освіту, а решта — вищу.

Заступник міністра освіти і науки Ігор Гарбарук зазначав, що розвиток цього напряму є важливим, бо більшість українських школярів хочуть вступати до університетів, хоча це не завжди потрібно.

«Дуже часто вони не розуміють, навіщо їм потрібен університет. 4-5-6 років в університеті — і потім ти виходиш фахівцем. Але ти доволі тривалий час вчишся. Держава або батьки в тебе вкладають гроші, і дуже часто, говорімо відверто, перспективи працевлаштування незрозумілі», — вважають у МОН.