У AstraZeneca заявили про проміжний результат у 82% ефективності вакцини проти COVID-19. Раніше там повідомляли про 70%
Проміжні результати третьої фази випробувань вакцини проти коронавірусу від компанії AstraZeneca та Оксфордського університету продемонстрували її ефективність у 82%. Раніше виробник заявляв про 70% ефективності.
Про це йдеться в пресрелізі компанії.
Під час випробування з'ясували, що покращити дієвість препарату можна завдяки збільшенню інтервалу між двома дозами. Так, результату у 82% вдалося досягти завдяки введенню другої дози аж через 12 тижнів після першої.
Крім того, результати випробування продемонстрували ефективність вакцини після першої дози — препарат був ефективним на 76% протягом щонайменше 22 днів.
Випробування проводили у Великій Британії, Південно-Африканській Республіці та Бразилії. У ньому взяли участь понад 17 тисяч людей. Зрештою, симптоми коронавірусу виявили лише у 332 учасників.
Нагадаємо, після минулого випробування розробник заявив, що дані про 70-відсоткову ефективність ще не остаточні. Тоді препарат випробували у двох режимах. У першому добровольцям вводили спочатку половину дози препарату, а потім — цілу дозу. Такий режим дозування показав ефективність вакцини на 90%.
Інше дозування, коли в обох випадках вводили повні дози вакцини-кандидата, показало ефективність у 62%. Таким чином середній показник дієвості препарату розробники оцінили у 70%.
Більше про цю вакцину
Британська вакцина має назву AstraZeneca. Вона використовує Спеціально модифікований вірус, який переносить специфічний генетичний матеріал у клітинувірусний вектор, створений на основі послабленого вірусу, що викликає застуду в шимпанзе, і містить генетичний матеріал коронавірусу. Після вакцинації формується спеціальний шипоподібний білок, який допомагає імунній системі розпізнавати коронавірус, якщо той потрапляє в організм людини.
Вакцину AstraZeneca почали випробовувати на людях наприкінці квітня 2020 року. У липні Оксфордський університет повідомив про успішне завершення другого етапу клінічних випробувань за участі 1 077 людей, що довело дієвість і безпечність вакцини.
Першими препарат AstraZeneca схвалили у Великій Британії. Крім того, вакцина стала третьою, яку схвалили для використання у Європейському Союзі.