У Білорусі на 64-й день протестів силовики жорстко розганяли мітинг і затримали майже 600 людей
У Білорусі у неділю, 11 жовтня, відбулася вже традиційна акція протесту проти режиму самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Силовики затримали майже 600 людей — більше було лише під час перших днів протестів у серпні.
Про це повідомляє Euroradio.
Зранку 11 жовтня у Мінськ стягнули військову техніку й силовиків, повідомлялось про закриття центральних станцій метро та відключення мобільного інтернету. Люди вивішували на балконах паролі до домашнього Wi-Fi.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Силовики били людей кийками, кидали світлошумові гранати, використовували водомети та стріляли гумовими кулями.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Правозахисний центр «Весна» повідомляє про затримання 586 людей на протестах 11 жовтня у Мінську, Гомелі, Бресті, Вітебську, Могильові, Гродно, декількох затриманих уже відпустили. Серед затриманих 40 журналістів, чотирьох уже відпустили.
Натомість у МВС Білорусі запевняли, що медійників не затримували, а лише перевіряли у них документи.
Що взагалі відбувається у Білорусі?
Уже понад 2 місяці в країні не вщухають протести. Учасники акцій незгодні з офіційними результатами голосувань та закликають визнати президентом Білорусі опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську. Попри це, Олександр Лукашенко провів 23 вересня «тиху інавгурацію», фактично вступивши на посаду президента.
Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.
Україна також не визнала легітимності «таємної інавгурації» та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка «президентом» Білорусі.
Водночас влада Росії підтримала санкції Білорусі проти ЄС та оголосила у розшук опозиціонерку Світлану Тіхановську. Попри це, білоруські протести не є антиросійськими. Сама Тіхановська припускала, що Росія може бути посередником під час перемовин.