Україна не буде офіційно називати Олександра Лукашенка «президентом» Білорусі, зазначаючи відтепер лише його ім’я та прізвище без посади.

Про це на онлайн-брифінгу сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. 

Журналісти запитали його, як Україна тепер офіційно називатиме Олександра Лукашенка після його «самоінавгурації». На що Кулеба відповів, що, мовляв, «називатимемо тільки за ім’ям та прізвищем — Олександр Лукашенко». 

А що взагалі відбувається?

Протести, які розпочалися ще 9 серпня, тривають досі. 23 вересня у Мінську відбулася інавгурація Олександра Лукашенка. Провели її «по-тихому», а після цього Лукашенко фактично офіційно вступив на посаду президента.

Таємна інавгурація обурила білорусів, які вже протягом майже двох місяців виходять на протести проти Лукашенка, адже вважають президентські вибори сфальсифікованими.

Низка країн Євросоюзу, Велика Британія, США, Канада та Україна не визнали легітимність Лукашенка та закликали до нових виборів.

27 вересня у Мінську та інших містах Білорусі люди вийшли на так звану «народну інавгурацію Тіхановської». На акції затримали щонайменше 340 людей.

Санкції проти Лукашенка

ЄС поки санкції проти Лукашенка та його оточення не погодив. Водночас Велика Британія спільно з Канадою вже це зробила. Вони стосуються Олександра Лукашенка та ще сімох високопосадовців країни, зокрема сина Лукашенка Віктора.

Нові обмеження передбачають заборону на в’їзд і замороження усіх активів білоруських високопосадовців.

До цього Литва, Латвія та Естонія оголосили про розширення санкційного списку людей, причетних, на їхню думку, до фальсифікації виборів президента в Білорусі та насилля щодо протестувальників, незгодних із їхніми результатами.

Поділитись: