У Білорусі заявили, що готові прийняти ченців УПЦ МП, які повинні залишити Києво-Печерську лавру

Синод Білоруської православної церкви (належить московському патріархату) заявив про готовність прийняти ченців УПЦ МП, які мають залишити Києво—Печерську лавру.

Про це йдеться у зверненні Синоду БПЦ.

Там кажуть, що «з глибоким сумом» сприймають звістки про події, що відбуваються в Києво-Печерській лаврі. А ще — висловили підтримку Українській православній церкві московського патріархату «у цей непростий час».

«Ми виступаємо проти вигнання братії Києво-Печерської лаври з обителі, де вони протягом десятиліть трудяться у богоугодженні та молитві на благо українського народу», — кажуть у Білоруській православній церкві.

Ще там завили про готовність прийняти ченців УПЦ МП «у разі насильницького виселення» з Києво-Печерської лаври. Так, ченці можуть «знайти місце подальшого чернечого подвигу в обителях Білоруської православної церкви».

Чому УПЦ МП має залишити лавру?

До 29 березня Українська православна церква московського патріархату мала звільнити будівлі Києво-Печерської лаври — держава розірвала з церквою договір оренди. Протягом тижнів священники потроху вивозили речі, але врешті заявили, що йти не збираються.

Як стало відомо, монастир УПЦ МП подав позов до Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» про визнання недійсною односторонню відмову від договору. Митрополит Павло заявив, що він та духовенство УПЦ МП мають право залишитись і не планують покидати Лавру до закінчення судового розгляду.

Однак Господарський суд Києва не підтримав прохання УПЦ МП заборонити виселення з Києво-Печерської лаври на час розгляду позову. А у квітні суд заборонив перешкоджати роботі комісії Міністерства культури на території Києво-Печерської лаври до закінчення судового розгляду.

Міністр культури України Олександр Ткаченко пояснив, що на основі звіту комісії заповідник «Києво-Печерська лавра» тепер вимагає від ченців УПЦ МП звільнити й повернути державі зайняті культові будівлі та обʼєкти Лаври. А втім, УПЦ МП цього не зробила. Ткаченко каже, що «ця та всі інші перешкоди будуть долучені до судової справи».