УПЦ МП оскаржує розрив договору щодо Києво-Печерської лаври. Хоче залишитися, поки триває суд

Монастир Української православної церкви (московського патріархату), який діє в Києво—Печерській лаврі, подав позов до Національного заповідника «Києво—Печерська лавра» про визнання недійсною односторонньої відмови від договору.

Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Києва від 24 березня.

Свято-Успенська Києво-Печерська лавра/Чоловічий монастир УПЦ МП подав позов 23 березня. Як зазначається у рішенні, суддя, який мав розглядати справу, заявив про самовідвід. Тож справу передадуть уповноваженому працівнику Господарського суду Києва для розв'язання питання про повторний автоматичний розподіл справи.

Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив, що він та духовенство УПЦ МП має право залишитись і не планує покидати лавру до закінчення судового розгляду із заповідником, пише «Українська правда».

«Закон на нашому боці. Ми залишимось у лаврі до закінчення судового розгляду. У нас довгостроковий контракт, який не можна розірвати під час воєнного часу. Нам запропонували "компроміс": виїжджають з Лаври блаженніший Онуфрій, семінарія і я. Я сказав, що з хреста не сходять, з хреста знімають. Ми не потребуємо таких "компромісів"», — сказав митрополит Павло.

Нагадаємо, УПЦ МП попередили, що до 29 березня вона має звільнити будівлі, які перебувають на балансі державного заповідника «Києво-Печерська лавра». Як пояснив міністр культури Олександр Ткаченко, розірвання договору зумовлене висновками Міжвідомчої робочої групи, яка зафіксувала порушення умов користування державним майном з боку монастиря.

Водночас в УПЦ МП заявили, що в листі чиновників «жодної інформації про юридичні підстави для розірвання договору не зазначено». Так, зранку 29 березня УПЦ МП заявила, що сотні її вірян зібралися на молитву.